Ukończenie studiów to nie zawsze gwarancja dobrego zatrudnienia. Składa się na to również doświadczenie danej osoby. Bezpośrednio z doświadczeniem zawodowym może być problem, gdy wcześniej nie pracowaliśmy. Jeśli jesteś studentem i chcesz podjąć pracę, warto, aby uatrakcyjnić swoje CV o aktywność i rozwijane kompetencje podczas nauczania w szkole wyższej. Jak zatem zdobyć swoje pierwsze doświadczenie zawodowe oraz jakie informacje zamieścić w CV?

Umieść informacje o praktykach i wolontariacie

Student w trakcie swojej nauki ma obowiązek odbycia praktyki zawodowej. Wykorzystuje on bowiem swoją wiedzę, którą zdobył na wykładach i ćwiczeniach. Dlatego, gdy w ogłoszeniu o pracę pojawia się wymóg potwierdzenia doświadczenia zawodowego, warto wymienić wszelkie formy aktywności. Mogą być to wszystkie umiejętności interpersonalnych, czyli komunikatywność, czy łatwość pracy w zespole. Gdy jednak jesteś na takim etapie studiów, że praktyki zawodowej jeszcze nie odbyłeś lub nie udało Ci się zdobyć zatrudnienia w swojej branży, nie załamuj się! Zdecydowanie lepiej wspomnieć w CV o innych formach swojej aktywności, np. udział wymianie studenckiej, udział w organizacjach studenckich, czy kołach zainteresowań. Możesz na studiach podjąć się wolontariatu – koniecznie później wspomnij o nim w CV.

Wspomnij o dorywczym zatrudnieniu

Wzmianka o innym zatrudnieniu, czy pracy sezonowej będzie zdecydowanie lepsza niż puste miejsca w dokumencie. Pracodawcy cenią sobie osoby zaangażowane, aktywne, pracowite oraz sumienne. Dlatego warto, aby takie informacje zawrzeć w swoim CV. Wspomnij również o pracach dorywczych, a także opisz swoje wykształcenie. Pamiętaj, aby umieścić informacje o znajomości danych języków obcych. One również mogą mieć kluczową kwestię.

Jak znaleźć pracę i zdobyć doświadczenie?

Każdy kiedyś dochodzi do momentu, w którym podejmuje się swojej pierwszej, poważnej pracy. Jednak najczęściej brak doświadczenia i konkretnego celu zawodowego uniemożliwia nam zmotywowanie się do szukania odpowiedniego zatrudnienia. Zazwyczaj, gdy chcemy zacząć pracować i zdobyć doświadczenie, stawiamy na wszelkie dorywcze zatrudnienie lub sezonową pracę. To świetna propozycja szczególnie dla studentów, aby móc nabyć umiejętności zawodowych. Niektórzy również decydują się na wyjazd za granicę. Nie tylko na w ramach pracy dorywczej, ale również stałej – taka opcja jest szczególnie popularna wśród absolwentów. Najczęstszym kierunkiem są zdecydowanie kraje zachodnie, np. Niemcy, Holandia, czy Belgia. Popularnym w dalszym ciągu krajem, do którego chętnie wyjeżdżamy, jest Wielka Brytania. Dlatego polecamy, aby skorzystać z oferty pracy Anglia w serwisie pracujwunii.pl, gdzie znajdziesz dużą ilość ogłoszeń idealnych dla Ciebie.

źródło zdjęcia: freepik.com

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here