Zawód ten wydaje się być dla niektórych bardzo prestiżowy, ale też prosty. Czy takie spostrzeżenie jest słuszne? Niestety nie, aby pracować jako kosmetyczka nie należy wyuczyć się pewnych schematów i szablonów i korzystać z nich cały czas. Zawód ten wymaga od nas ciągłej nauki, podążania za trendami czy nowinkami. Dzisiaj nie skupimy się na tym jak wygląda praca w takim zawodzie, ale sprawdzimy kwestię finansową. W końcu za coś trzeba żyć i opłacać rachunki. Jak prezentują się ceny, które spotkamy u kosmetyczki? Ile jesteśmy w stanie zarobić na tym stanowisku? 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-kosmetyczka/

Cena zabiegów, a zarobki pracodawcy – praca kosmetyczki

Patrząc na ceny, które widzimy w salonach kosmetycznych może się wydawać, że kosmetyczka nie zarabia mało. Weźmy pod uwagę na przykład przedłużanie paznokci metodą żelową. Cena takiego zabiegu z dodatkowym nałożeniem lakieru hybrydowego wynosi około 120 zł. W zależności od osoby oraz jej paznokci zawód Ten trwa od godziny do nawet trzech godzin. Przyjmijmy jednak że trwa on około dwie godziny, zarobek tego tytułu to 120 zł. Nasza stawka godzinowa wynosi więc 60 zł. Tak naprawdę jest to ogromne wynagrodzenie zważając na to, że w niektórych zawodach otrzymujemy jedynie 16 czy 15 zł za godzinę pracy. 

Niestety sprawa nie jest aż taka prosta, jak może się nam wydawać. Należy odliczyć do tego koszta materiałów. Żeby stworzyć piękne manicure poza lakierem, potrzebne są też pędzelki, lampa hybrydowa, pilniki, bloczki polerskie oraz wiele, wiele innych. Koszt materiału wynosi od 20 do 30 zł, Jednak tutaj oczywiście znaczenie ma też rodzaj produktu czy jego marka. Jednak wciąż to czy nawet 90 zł Jest to spory zarobek.

Ile jest w stanie zarobić kosmetyczka?

Według raportu przygotowanego przed serwisy branżowe możemy zauważyć, za kosmetyczkę może liczyć na zarobek rzędu 2850 zł brutto, co w skali miesiąca daje 2096 zł netto. Co druga kosmetyczka otrzymuje pensję znajdującą się w widełkach od 2350 zł do 3640 zł. 25% najgorzej wynagradzany w kosmetyczek zarabia poniżej 2350 zł. Na zarobki wyższe niż 3640 zł brutto może liczyć pozostała grupa 25% wszystkich kosmetyczek.

Zobacz też: http://www.fondital.pl/kosmetyczka-jak-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here