Kto z nas nie miał nigdy problemów w pracy? Chyba nie ma na świecie osoby, która zawsze byłaby w pełni zadowolona z tego, co się dzieje wśród współpracowników lub z relacji na linii szef-podwładny. O ile większość kłopotów jest dość powszechna i całkiem normalna (w końcu nawet w najlepiej dobranym zespole zdarzają się nieporozumienia), to poważne spory należy traktować bez taryfy ulgowej – zwłaszcza, jeśli są sprzeczne z etyką pracy, poszanowaniem godności ludzkiej lub też są niebezpieczne dla zdrowia i życia innych osób. Z takimi rzeczami trzeba sobie radzić już w zarodku, by nie rozwinęły się do większego stopnia. Jeśli jednak polubowne rozwiązanie konfliktu nie wchodzi w grę, warto zasięgnąć porady specjalisty, jakim jest adwokat dla pracowników i pracodawców.

Prawo pracy Wrocław to bardzo szeroka dziedzina. Nic więc dziwnego, że wiele osób gubi się we wszelkich pojęciach, umowach czy różnych dokumentach i ustaleniach- zwłaszcza, kiedy druga strona robi wszystko, by zataić pewne kwestie. Wina konfliktu może leżeć zarówno po stronie podwładnego, jak i pracodawcy. Często zdarza się, że każda ze stron ma konkretne argumenty świadczące o swojej niewinności- wtedy pomoc prawna jest wręcz niezbędna. Adwokaci specjalizujący się w zagadnieniach z zakresu prawa pracy bardzo często mierzą się ze sporami dotyczącymi niejasnego zakończenia współpracy lub niesprawiedliwych działań w miejscu pracy. Są wśród nich:

– wypowiedzenie umowy o pracę bez podania przyczyny,
– wypadki podczas wykonywania obowiązków pracowniczych,
– rozliczanie należnych świadczeń, które nie były wypłacone w całości lub w odpowiednim czasie,
– nieuiszczone zapłaty za nadgodziny,
– mobbing,
– niestosowanie się do przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz nieprzeprowadzanie wymaganych szkoleń z zakresu BHP, ochrony przeciwpożarowej oraz udzielania pierwszej pomocy w miejscu pracy,
– łamanie przepisów wynikających z ochrony danych osobowych.

Doświadczony adwokat rozważy wszystkie możliwe opcje, by jego klient zakończył spór w najmniej inwazyjny oraz najbardziej sprawiedliwy sposób. Co ważne, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że warto dochodzić swoich praw i domagać się wypłaty odszkodowania w przypadku pogorszenia stanu zdrowia wynikającego z wykonywanej pracy. Warunki istniejące na danym stanowisku pracy, które doprowadziły do rozwoju choroby lub jej nagłego zaostrzenia, są podstawą do podjęcia działań prawnych. O konkretne porady od adwokata ubiegają się także pracodawcy i przedsiębiorcy, którzy chcą zapobiec wszelkim sporom w firmie i podejmują długotrwałą współpracę z daną kancelarią w celu pilnowania porządku w funkcjonowaniu własnego interesu. Pracodawcy mogą korzystać z porad z zakresu:

– analizy obecnej sytuacji oraz planowania działań rozwijających firmę,
– właściwego wykorzystania przepisów prawnych- czuwanie na ich zmianą oraz dostosowywanie ich do warunków przedsiębiorstwa,
– przygotowywania umów i nadzoru nad dokumentacją firmy,
– reprezentowania interesów firmy przed odpowiednimi organami.

Wiele osób długo waha się przed odwiedzeniem kancelarii prawniczej w celu skorzystania z porady prawnej lub nawiązania długotrwałej współpracy. W świecie prawniczym narosło wiele mitów i złych skojarzeń, które skutecznie odwodzą klientów od tego typu usług. Główną obawą są ceny, które proponuje się potencjalnym konsumentom. Warto zaznaczyć, że solidna kancelaria zwykle nie przecenia swoich usług i dostosowuje je do indywidualnych preferencji. Można więc zaznaczyć, jaki zakres finansowy nas interesuje. Poza tym, oferta porad prawnych może ograniczyć się tylko do pojedynczych zleceń, w ramach których problem zostanie rozwiązany. Przedsiębiorcy często wybierają stałą współpracę, która pozwala zaoszczędzić im czas, daje komfort i spokój w prowadzeniu własnego biznesu oraz- w dłuższej perspektywie- zapewnia oszczędność finansową przez zapobieganie potencjalnym problemom w firmie. Dobry prawnik zatroszczy się o wszystkie aspekty prawne i nauczy stosowania się do nich w dalszej pracy.

Źródło: https://wypowiedzenie-umowy-o-prace.pl/adwokat-wroclaw/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here