W ostatnich latach kierunki filologiczne stały się bardzo popularnym wyborem wśród absolwentów liceów. Nic dziwnego, bo w dzisiejszym świecie znajomość języków obcych jest niezwykle ważna, niezależnie od tego, z jaką dziedziną planujemy związać naszą przyszłość. Językiem dominującym na międzynarodowej arenie, dzięki któremu porozumiemy się praktycznie wszędzie, jest angielski. Co robić po filologii angielskiej? Jest wiele możliwości!

Dla kogo filologia angielska?

Zasadniczo kierunki filologiczne uważa się za przeznaczone dla osób, które najmocniej czują się w przedmiotach humanistycznych. Jeżeli potrafisz z łatwością przelewać swoje myśli na papier i cechuje cię lekkie pióro, a na dodatek lubisz język angielski i brytyjską kulturę, to filologia angielska jest dla ciebie doskonałym wyborem! Po takich studiach możesz pracować jako tłumacz lub redaktor zagranicznego portalu, choć to tylko niektóre z wielu możliwych opcji.

Ważną cechą kandydata na studenta filologii angielskiej jest też po prostu talent lingwistyczny. Dodatkowym atutem jest zainteresowanie Wielką Brytanią, jej kulturą oraz tradycjami. Jeśli nie masz oporów przed mówieniem w obcych językach, to filologia angielska jest idealnym kierunkiem dla ciebie!

Co robić po filologii angielskiej?

Filologia angielska otwiera przed swoimi absolwentami szereg ciekawych i przyszłościowych możliwości. Jeszcze w trakcie trwania nauki możesz udzielać korepetycji, co da ci pewne doświadczenie i pozwoli umocnić się w swoich kompetencjach. A co później? Oto kilka opcji.

Tłumacz

Bycie tłumaczem to jeden z najpopularniejszych zawodów obranych po ukończeniu filologii angielskiej. Do tej profesji należy jednak znać dobrze również tajniki języka polskiego i potrafić wyrażać swoje myśli w sposób łatwy do przyswojenia dla innych. Filologia angielska pokaże ci metody tłumaczeń i zapewni odpowiednie kwalifikacje. Tłumacz może pracować w biurze tłumaczeń oraz w wydawnictwach, firmach, mediach, organizacjach państwowych etc.

Nauczyciel języka angielskiego

Filologia angielska przygotuje cię nie tylko merytorycznie, ale również, przy odpowiedniej specjalizacji, do przekazywania wiedzy innym. Przygotowaniem do tego zawodu mogą być udzielane jeszcze na studiach korepetycje. Przyda ci się empatia i komunikatywność.

Twórca kultury

Lubisz pisać i czujesz, że masz w sobie duszę artysty? Filologia angielska przygotuje cię do pracy w kulturze. Znajomość języka angielskiego pozwoli ci pisać scenariusze lub opowiadania i rozwinąć swoje artystyczne ja!

Praca w wydawnictwie

Większość wydawnictw posiada co najmniej kilka stanowisk dla ludzi, którzy ukończyli filologię angielską. Możesz tam pełnić m.in. rolę autora, tłumacza, korektora, czy specjalisty od marketingu.

Przewodnik

Jeśli lubisz podróże, a jednocześnie masz smykałkę do języków, warto wybrać filologię angielską, a po niej karierę przewodnika. Tę pracę można podjąć właściwie w każdym kraju, bo wszędzie pojawiają się anglojęzyczni turyści.

Jak widać, możliwości jest całe mnóstwo. Filologia angielska otwiera nam wiele dróg. Jeżeli nie masz sprecyzowanych planów na przyszłość, to studia na tym kierunku na pewno ci nie zaszkodzą – a mogą pomóc!

[Głosów:3    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here