Jeśli interesuje nas duży zysk na lokatach bankowych to trzeba raczej o tym zapomnieć. Musimy mieć ogromne ilości pieniędzy żeby przy tym oprocentowaniu, które dzisiaj jest cokolwiek zarobić. Banki nastawione są na bardzo wysoki zysk. To oznacza, że bardzo chętnie udzielą nam kredytu, którego oprocentowanie może sięgać nawet setek procent w skali roku. Z drugiej strony jednak nie otrzymamy zbyt dobrej oferty na lokatach.

Najczęściej jest to maksymalnie, 3% ale to też nie jest łatwe żeby takie oprocentowanie otrzymać. Często banki mają obostrzenia, co oznacza, że możemy wpłacić pieniądze, ale tylko na kilka miesięcy. Całego roku z takim oprocentowaniem mieć nie będziemy. To jednak nie wszystko limit dotyczy również kwoty, jaką wpłacamy. Nie ma, co liczyć, że wpłacimy kilkaset tysięcy złotych. Raczej na stu tysiącach się zakończyć, a bywają takie lokaty, które pozwalają na wpłacenie kilku tysięcy złotych. Zarobek wtedy przez te trzy miesiące jest praktycznie zerowy. Więcej czasu zajmie nam załatwianie wszystkich formalności niż korzystanie z pieniędzy, jakie można będzie zarobić.

Nie powinniśmy się przywiązywać przez całe życie do jednego konta. Jeśli widzimy, że konto i lokata w innym banku są o wiele lepsze i można na tym zarobić to nie pozostaje nam nic innego jak właśnie tam się udać. Sentymentów mieć nie możemy, bo to nasze pieniądze i nasze zyski i sami musimy o to wszystko zadbać. Nikt inny nam tego nie ma, dlatego naszym zadaniem jest wyszukiwanie najkorzystniejszych ofert.

Gdzie je znajdziemy?

Na pewno w internecie można o wiele szybciej dotrzeć do ofert, które będą nam odpowiadały. Może to być oferta na jedne, dwa, a może nawet na cztery procenty. Zanim oddamy na takie konto swoje pieniądze to zajmijmy się warunkami. Może się okazać, że samo założenie lokaty będzie drogie i nie zarobimy w ogóle na tym banku. Takie oferty trzeba będzie omijać, bo nie ma sensu żeby sobie tym głowę zakrzątać. My musimy wybierać małe, ale jednak zyski.

Dawniej oprocentowanie było powyżej dziesięciu punktów, a dzisiaj jest jeden. Tak to wygląda i nic nie wskazuje na to żeby nagle mogło się to zmienić. Z drugiej strony, jeśli zamierzamy trzymać pieniądze jedynie na zwykłym koncie to tam nic nie zarobimy. W żaden sposób nam się to nie opłaca i jeśli nie chcemy żeby nasza oszczędności traciły na wartości to trzeba znaleźć lokatę, która nam pomoże wyjść na prostą. Zawsze znajdzie się takie rozwiązanie, jakie daje nam coś, na co liczymy. Nie zawsze jest to w stu procentach zgodnie z oczekiwania, ale zawsze jednak coś zarobimy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here