Outsourcing pracowniczy to wygodna forma zatrudnienia. Wiele dużych firm właśnie z takiej oferty korzysta. Nie mają zatrudnionych pracowników przez siebie i sami nie zajmują się ich szukanie. Jeśli firma ma do wykonania zadanie to wtedy zgłasza się do agencji pracy tymczasowej. Tam mają przygotowaną listę pracowników, którzy są w stanie się zająć właśnie tym zadaniem, jakie mamy do wykonania.

My na tym zyskamy i oni na tym zyskają, dlatego każda ze stron powinna się cieszyć, że taka możliwość jest. Utrzymywanie pracownika sezonowego wtedy, kiedy nie jest potrzebny nie ma żadnego sensu. Z drugiej strony pracodawca dobrze wie, że jeśli zwolni pracownika to może mieć problemy ze znalezieniem kogoś na jego miejsce. Pracowników coraz częściej zaczyna brakować, dlatego nie można sobie na to pozwolić. Korzystać z pomocy zewnętrznej firmy, która ma takich ludzi nasza firma będzie o wiele bardziej bezpieczna. Pracownicy będą chętni do pracy, wiedzą, za jaką stawkę mają pracować. Jeśli ich zadanie zostanie wykonane to wiedzą, że odchodzą.

Nie ma tutaj żalu, że pracodawca ich zwalnia.

Po prostu taka jest ich rola, że przychodzą, robią to, co do nich należy i kończą zabawę. Na całym świecie działa się na podobnych zasadach i jest to zgodne z prawem pracy, jakie obowiązuje w naszym kraju. Skoro jest to legalne to na pewno pracodawca powinien sprawdzić jak outsourcing działa. Na pewno zobaczy, że tak forma zatrudnia niesie ze sobą bardzo duże zyski dla firmy.

Pracodawca nie ma na głowie prowadzenia procesu rekrutacji. Określa, jakie parametry mają spełnić pracownicy, których potrzebuje i firma dostosowuje się do tych wymagań. To ułatwia zadanie jednej jak i drugiej stronie. Po stronie firmy, która zatrudnia takich pracowników dla przedsiębiorcy należy wypłacanie wynagrodzenia czy nawet wysyłanie pracowników na okresowe badania. Muszą sami we wysłanym zakresie organizować zastępstwo na miejsce, które jest wolne.

Muszą również szkolenia dla pracowników. Podnoszenie kompetencji jest bardzo ważne, tak samo ważne, jako wdrażanie programów motywacyjnych. Jedną z większych wad, jaką możemy tutaj zauważyć są dane poufne firmy. Pracownik w zależności od tego, jakie zajmuje stanowisko może mieć kontakt z dokumentami, które są poufne. Po miesiącu odchodzi i co teraz? Trzeba w takiej sytuacji starać się tak podpisywać umowy z pracownikiem, którego pośrednik zatrudnia żeby wiedział, że za zdradzenie takiej tajemnicy grozi nawet więzienie. Wszystko trzeba sprawdzać i dokładnie czytać zanim zaczniemy współprace.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here