Najlepsze sposoby wymieniania waluty w trakcie wyjazdu służbowego

0
2319

Konieczność wymiany waluty pojawia się każdorazowo przy wyjeździe za granicę. Generuje to pewne koszta, które uzależnione są od kursu walut, ale również sposobu wymiany pieniędzy. Przy częstych wyjazdach służbowych warto zapoznać się z rozwiązaniami, dzięki którym będzie można oszczędzić.

Gdzie wymieniać walutę?

Wymiana waluty do dziś kojarzy się wielu ludziom z koniecznością odwiedzenia kantoru lub oddziału banku. Jest oczywiście taka możliwość, jednak istnieją o wiele prostsze i korzystniejsze rozwiązania – kantory internetowe. Ich główną zaletą jest niski spread. Pojęcie to oznacza różnicę powstającą między kursem kupna a kursem sprzedaży waluty. W przypadku kantorów i banków często wynosi ona aż 7%. Kantory internetowe oferują natomiast mniej niż 1%. Warunkiem jest posiadanie konta osobistego i walutowego. Drugą zaletą jest możliwość wymiany waluty bez wychodzenia z domu. W przypadku kantorów internetowych łatwo również sprawdzić, jaki kurs jest aktualny w różnych ofertach oraz wybrać ten, który jest najkorzystniejszy.

Narzędzie pozwalające szybko i tanio wymienić walutę

Jednym z najlepszych sposobów jest posiadanie karty wielowalutowej, jak na przykład IgoriaCard. Pozwala to na szybkie dokonywanie transakcji w różnych walutach, w tym wypadku aż w 17! Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się przede wszystkim w przypadku częstych wyjazdów za granicę, ponieważ niesie ze sobą wiele oszczędności. Karta walutowa pozwala przypiąć kilka rachunków o różnych walutach, a podczas płacenia sama dokonuje analizy i pobiera pieniądze tej waluty, która w danym kraju obowiązuje. Otrzymanie i korzystanie z karty wielowalutowej w większości banków i  kantorów internetowych jest zupełnie darmowe, dzięki czemu kartę można posiadać nawet w przypadku sporadycznych wyjazdów bez ponoszenia za to dodatkowych kosztów.

Oprócz wymiany waluty takie karty pozwalają na stały dostęp do historii transakcji oraz dają możliwość ustawienia limitu wypłat na konkretny okres.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here