Program 500+ wspomaga domowy budżet rodzin, które posiadają dwoje lub więcej dzieci, zdarzają się sytuacje uzależnione od dochodu, w których 500 złotych przyznawane jest również na pierwsze dziecko. Świadczenie w tej kwocie budzi kontrowersje i wiele zapytań dotyczących między innymi podwyższenia zdolności kredytowej. Czy pomoc od państwa pozwala na wzięcie kredytu i jest wliczana w procesie rozpatrywania wniosku do dochodów rodziny?

Kredyt hipoteczny

Komisja Nadzoru Finansowego dała bankom dużą swobodę w podjęciu decyzji. Większość z nich przyjęła podobną postawę i w przypadku kredytów długoterminowych do dochodów nie wliczają pieniędzy otrzymywanych z tytułu Programu 500+. Duży wpływ na taką decyzje mają kryteria otrzymywania pieniędzy. Świadczenie jest pobierane przez rodzinę do momentu ukończenia 18 lat, co najczęściej jest okresem znacznie krótszym niż czas, na który przyznawany jest kredyt hipoteczny. Pod znakiem zapytania stoi również czas, w trakcie którego program będzie wcielony w życie oraz czy jego forma nie zmieni się przez kolejne lata. Świadczenie ma swoich zwolenników i przeciwników, dlatego nie ma pewności, jak długo się utrzyma oraz w jakiej kwocie będzie poznawane w przyszłości.

Kredyt gotówkowy

Banki i firmy pożyczkowe oferujące szybkie pożyczki do sprawy podchodzą zupełnie inaczej. Okres spłaty pożyczonej kwoty jest zazwyczaj krótki, często nie przekracza jednego miesiąca, dlatego tego typu instytucje bankowe wliczają w dochód świadczenia pochodzące z programu 500+. Nie ma jednoznacznego stanowiska banków, aczkolwiek wiele z nich skłania się ku temu, że świadczenie wpływa na podwyższenie zdolności kredytowej. Do uzyskania szybkiej pożyczki online wystarczy wypełnienie specjalnego formularza, w którym oprócz danych osobowych, należy podać również wysokość dochodu i wydatki budżetu domowego. Cały proces w Getbucks trwa niezwykle szybki i często już tego samego dnia środki znajdują się na koncie rachunkowym pożyczkobiorcy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here