Szybkość reakcji na zmiany występujące w otoczeniu ma wpływ na dalszy rozwój firmy. Takie nowoczesne działanie nie zawsze można pogodzić z mało elastyczną strukturą zatrudnienia pracowników. Wszystkie zmiany w obrębie stanowisk pracy powodują powstawanie sporów oraz konfliktów ze związkami zawodowymi. Do tego dochodzi również problem z nalezieniu nowych pracowników do innych zadań.

Sytuacja pracownika w zmieniającej się strukturze firmy

Brak komunikacji często utrudnia ocenę perspektyw pracy przez pracownika. Prowadzi to do zwolnień związanych z reorganizacją stanowisk pracy bez działań zmniejszających negatywny skutek takich przemian. Niepewność wpływa na efektywność pracy i jakość wykonywanych zadań firmowych. Pracownik nie dostrzega możliwości rozwoju w dotychczasowej firmie, co wpływa na prace całej struktury organizacyjnej.

Efektywne wprowadzenie zmian bez negatywnych skutków dla organizacji

Pracodawca może obecnie wdrożyć systemy oferowane jako wsparcie procesów restrukturyzacji kadr. Jednym z pomocnych adresów jest https://www.lhhpolska.pl/pl/restrukturyzacja-i-outplacement/redeployment. Bazując na umiejętnościach pracowników, firma może wpływać na ich dalszy rozwój oraz zmianę posiadanych kompetencji. Korzysta w tym czasie ze zgromadzonego kapitału ludzkiego i może realizować nowe zadania przy pomocy doświadczonych pracowników. W tym wypadku sam proces szkolenia należy wzbogacić o mechanizmy przepływu informacji pomiędzy działem kadr a pracownikami. Stworzenie lokalnego rynku wolnych stanowisk i zadań ułatwia dopasowanie pracowników do zmian w firmie. Płynna reorganizacja stanowisk pracy zwiększy efekt takich działań oraz skróci okres przejściowy.

Korzyści z przesunięć pracowników wewnątrz struktury firmy

Takie zmiany ułatwiają w firmie proces rekrutacyjny na nowe stanowiska. Lepiej wyszkolony pracownik zna już organizacje i standardy przyjęte w jakości pracy. Zmienia się również sposób patrzenia osób zatrudnionych na zakład pracy. Są oni bardziej elastyczni i mogą szybciej aklimatyzować się w nowych działach, wiedząc, że mają wsparcie działu zatrudnienia wewnętrznego. Dodatkowo platforma informacyjna poprawia jakość przekazu informacji, przez co wyeliminowane zostają sytuacje kryzysowe na pomiędzy pracodawcą a pracownikiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here