Wyposażenie warsztatu to nie najłatwiejsze zadanie. Przystępując do jego wykonania, należy uwzględnić wszystkie przechowywane i użytkowane w danym warsztacie sprzęty, jego powierzchnię, przeznaczenie, ilość obsługiwanych samochodów oraz liczne inne parametry. W zależności od specyfiki konkretnego warsztatu, będziemy potrzebować innego zestawu mebli i urządzeń. Wśród tych uniwersalnych, stosowanych w niemal każdym warsztacie, znajdują się regały – służące do przechowywania różnych obiektów i materiałów.

Regał regałowi nierówny

Regały stosowane są w niemal każdym warsztacie, a także innych pomieszczeniach technicznych, takich jak magazyny, garaże czy schowki. Regały to rodzaj konstrukcji, wykonywanej z drewna, tworzyw sztucznych lub metalu. Te przeznaczone do stosowania w warsztatach są najczęściej metalowe, choć w wielu przypadkach pokryte farbą proszkową.

Regały używane w warsztatach powinny charakteryzować się wysoką wytrzymałością na obciążenia, trwałością oraz solidnym wykonaniem. Sprzęty przechowywane w warsztatach mogą być ponadprzeciętnie ciężkie, a przez to – wymagać regałów o odpowiednio wysokim poziomie wytrzymałości.

Dodatkowo w warsztatach przechowuje się farby, lakiery, chemikalia i inne substancje o konsystencji płynnej. W przypadku rozszczelnienia pojemników, w których są one przechowywane, mogą zabrudzić powierzchnię regału, a także wejść w reakcje chemiczne z materiałem, z którego są wykonane. Z tego powodu regały i stojaki magazynowe powinny być wykonane z materiałów odpornych przynajmniej na powstawanie korozji.

Regały warsztatowe – dla porządku i organizacji pracy

Podstawową funkcją regałów warsztatowych jest oczywiście ułatwianie organizacji pracy w danym miejscu. Dzięki nim możemy zachować porządek wśród przechowywanych produktów oraz lepiej zagospodarować dostępną przestrzeń.

Regały często stosuje się w połączeniu z pojemnikami i innymi urządzeniami służącymi do przechowywania. Wynika to z faktu, że niektóre sprzęty, przedmioty lub materiały, wymagają przechowywania w specjalnych warunkach. Przede wszystkim potrzebują odseparowania od warunków atmosferycznych i oddziaływania powietrza oraz światła słonecznego. Pojemniki są także nieodłączne w przypadku przechowywania dużej ilości małego osprzętu metalowego lub przedmiotów służących do wykonywania napraw – śrubek, gwoździ, kołków, nakrętek.

Oprócz zwykłych regałów stojących, znajdziemy także takie umieszczane na kółkach, przeznaczone do swobodnego przemieszczania po równej nawierzchni. Takie regały idealnie nadają się do wykonywania napraw, gdy potrzebujemy mieć pod ręką dużą ilość pomocy technicznych i przedmiotów.

Gdzie zaopatrywać warsztat?

Osobom pragnącym zaopatrzyć swój warsztat w sprzęty najwyższej jakości polecamy zapoznać się z ofertą sklepu Magazynuj.pl.

Szczególnie warto polecić rozbudowany zestaw dostępnych regałów, wśród których każdy właściciel warsztatu znajdzie coś dla siebie. Godne polecenia są także worki do przechowywania i pojemniki na odpady, palety oraz skrzyniopalety, wózki paletowe, wózki oraz apteczka bez wyposażenia ze strony Magazynuj.pl. Ze sprzętów tych korzystają pracownicy warsztatów w całej Polsce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here