Rozwód bez winnych

0
1501

Chyba wszyscy z nas wiedzą, że nic nie jest na zawsze, a miłość często wygasa. O ile w przypadku bycia w nieoficjalnym związku jest to bolesne, ale mało skomplikowane w ponoszeniu konsekwencji, o tyle chłodna obojętność i niechęć do wspólnego życia w przypadku małżeństwa jest niezwykle trudnym orzechem do zgryzienia.

Warto próbować naprawiać to co jest warte naprawiania, lecz czasami trwanie kilkanaście lat w takiej sytuacji jest po prostu bez większego sensu. Warto dotrzymywać przysięgi małżeńskiej, lecz nie za cenę własnego szczęścia. Kiedy już naprawdę nie ma czego ratować warto udać się do prawnika i poprosić o to, by pomógł przygotować pozew rozwodowy. Wiadomo, że rozwód kojarzy się nieprzyjemnie i zazwyczaj przebiega boleśnie.

Szczególnie trudną sytuacją jest posiadanie dzieci. Pomijając te kwestię można jednak wybrać sposób na nieco mniej brutalnie rozstanie. Jeżeli małżonkowie wspólnie zdecydują się na niewywlekanie historii z przeszłości to mogą wystąpić do sądu o rozwód bez orzekania o winie. Taka sprawa rozwodowa zazwyczaj odbywa się na wniosek małżonków, którzy po prostu chcą się jak najszybciej rozstać i nie mają ochoty kłócić się o alimenty. Potrafią pogodzić się z upływającym czasem i wspólną porażką, ale nie chcą na siłę udowadniać kto zawinił. Dzięki takiej postawie sprawy są dość szybko zamykane i małżonkowie mogą ponownie cieszyć się wolnością. Niestety brak jednomyślnej decyzji spowoduje wielomiesięczną, a możne nawet wieloletnią batalię o niemal wszystko. Z tego też powodu prawnicy bardzo często doradzają dogadanie się małżonków w jak największej ilości rzeczy do przedyskutowania, aby sama sprawa rozwodowa przebiegła w miarę szybko.

Dla zainteresowanych rozwodem bez orzekania winy można polecić stronę internetową: Rozwód bez orzekania o winie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here