W dzisiejszych czasach większość osób korzysta z przeróżnych kredytów i pożyczek. Wiele z tych osób nie ma zdolności kredytowej i nie otrzyma z tego powodu pożyczki albo kredytu w normalnym banku. Dla takich osób powstały właśnie parabanki i firmy udzielające pożyczek chwilówek.

Pożyczki chwilowki udzielane są prawie każdemu

Nie potrzebujesz specjalnych zaświadczeń oraz poręczeń majątkowych, aby otrzymać taką pożyczkę. Tak naprawdę wystarczy, że jesteś pełnoletni. Oczywiście, aby otrzymać taką pożyczkę trzeba najpierw zarejestrować się na stronie internetowej danej firmy udzielającej pożyczki.
Rejestrując się na takiej stronie oferującej pożyczki chwilowki musisz podać swoje imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, pesel oraz adres zameldowania i zamieszkania.

Potrzebny jest także numer telefonu oraz mejl. Oczywiście musimy podać także nasz numer konta. Trzeba wypełnić także inne informacje, m. in. wykształcenie i miejsce pracy. Trzeba także zaakceptować warunki regulaminu przed wcześniejszym przeczytaniem tego regulaminu. Czasami trzeba wysłać także skan dowodu osobistego.

W momencie kiedy zarejestrujemy się na takiej stronie internetowej, możemy starać się o pożyczki chwilowki. Przeważnie pierwsza pożyczka nie ma oprocentowania, czyli jej rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi zero procent. Pierwsza pożyczka, o którą możemy się starać będzie wynosiła od kilkuset do kilku tysięcy złoty. Przeważnie taką pożyczkę musimy spłacić w ciągu trzydziestu dni. Jednakże są także pożyczki na krótszy i dłuższy okres.

Po złożeniu wniosku o pierwszą pożyczkę otrzymamy prawdopodobnie telefon w celu weryfikacji danych. Jeżeli weryfikacja będzie pozytywna odpowiedź otrzymamy mejlowo. Pieniądze zostaną przelane na nasze konto nawet w ciągu kilku, kilkunastu minut. Czasami będzie trzeba poczekać trochę dłużej, ale maksymalnie czas oczekiwania na pieniądze powinien potrwać jeden dzień.

pożyczki chwilowki

Jeżeli nie możemy spłacić pożyczki chwilowki w ciągu terminu, który został ustalony przy braniu pożyczki, to przeważnie możemy przedłużyć taki termin. Po wpłaceniu określonej kwoty pieniędzy możemy przedłużyć termin spłaty pożyczki, np. o tydzień albo miesiąc. Kwota pieniędzy, którą wpłacamy za przedłużenie terminu spłaty pożyczki nie wpływa na nasze zadłużenie.

Po spłaceniu pierwszej pożyczki chwilowki możemy starać się o kolejną pożyczkę. Jednakże druga pożyczka oraz kolejne będą już oprocentowane. Kolejną pożyczkę możemy przeważnie otrzymać już tego samego dnia, w którym spłaciliśmy poprzednią pożyczkę. Przy braniu kolejnych pożyczek parabank będzie oferował nam coraz większe sumy. Jednakże każdy parabank ma jakąś określoną górną stawkę pożyczki (np. pięć tysięcy złoty).

Niektóre parabanki oferują także pożyczki chwilowki, których spłata jest ratalna. Dzięki temu nie musimy spłacać całej pożyczki za jednym razem, tylko spłacamy ją w ratach, np. kilku. Takie pożyczki ratalne bywają także większe. Dzięki temu przypominają bardziej mały kredyt z banku aniżeli zwykłą chwilówkę. Oczywiście, aby otrzymać taką pożyczkę trzeba być wiarygodnym klientem danej firmy. Wiarygodność w danym parabanku tworzymy za pomocą brania pożyczek, czyli musimy zacząć od mniejszych kwot.

Poza parabankami, które udzielają pożyczki chwilowki, tylko przez internet istnieją także parabanki i firmy, które udzielają pożyczek w punktach stacjonarnych albo przez przedstawicieli. W takich firmach spotykamy się osobiście z przedstawicielem, z którym podpisujemy umowę i otrzymujemy pożyczkę. Jest, to idealne rozwiązanie dla osób starszych oraz osób, które nie korzystają z internetu.

pożyczka online

Jeżeli jednak interesują nas pożyczki chwilowki przez internet, to możemy skorzystać także ze specjalnych stron, które wyszukują i porównują dla nas dostępne pożyczki. Takie porównywarki pożyczek są bardzo przydatne dla osób, które nie orientują się w parabankach i nie wiedzą z jakiej firmy najlepiej wziąć taką pożyczkę. Oczywiście nie każdy parabank udzieli nam pożyczki. Na każdej stronie danego parabanku musimy się od nowa rejestrować.

Jeżeli zastanawiamy się czy pożyczki chwilowki są bezpieczne oraz czy są dla nas, to powinniśmy poczytać na ten temat na różnych stronach internetowych oraz blogach. W takich miejscach znajdziemy wiele merytorycznych artykułów dotyczących pożyczek. Pamiętajmy jednak, że wszystko jest dla ludzi, jeżeli podchodzimy do tego odpowiedzialnie i poważnie.
Skoro już wiemy na czym polegają pożyczki chwilowki, a także jak je wziąć, to pora zastanowić się czy warto wziąć taką pożyczkę w naszym wypadku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKredyt 60 tys
Następny artykułSzybka gotówka online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here