Procesy kadrowe potrafią być niezwykle czasochłonne i kosztowne. Zwłaszcza gdy realizowane są przy wykorzystaniu przestarzałej technologii lub z użyciem dokumentów dostępnych wyłącznie w formie papierowej. Zależy Ci na lepszym zarządzaniu personelem? Postaw na elektroniczne akta osobowe.

Wszystkie informacje o pracownikach zawarte do tej pory na nośnikach fizycznych zostają przeniesione do formy cyfrowej. Dzięki temu firmowy dział kadr ma do nich dostęp zawsze i wszędzie. Koniec z ręcznym przeszukiwaniem dokumentacji papierowej i żmudną analizą zapisanych danych – e-akta zdecydowanie skracają czas potrzebny do wykonania tego typu czynności.

Jak przenieść papierowe dokumenty do postaci cyfrowej? Umożliwiają to oczywiście specjalne systemy sieciowe, które są dostosowywane do potrzeb firmy. Decydując się na rozwiązania dedykowane, masz pewność, że okażą się one nie tylko skuteczne, ale również proste w obsłudze i w pełni bezpieczne.

Jakie korzyści zapewniają e-akta?

Ze względu na możliwość konkretnych parametrów omawianych programów, a także ogromną elastyczność tworzonych systemów, e-akta to rozwiązanie, które może całkowicie zmienić sposób funkcjonowania firmy.

  • Znacznie większa kontrolasystem umożliwia ciągłą analizę konkretnych umów, kontraktów i zamówień. Wszystko dostępne jest od ręki, wystarczy połączyć się z siecią.
  • Łatwiejsze zarządzanie pracownikami – zapewnisz im prosty dostęp do wybranych informacji, sprzętu, a także oprogramowania. Niczego nie musisz pozostawiać przypadkowi.
  • Wyższy poziom bezpieczeństwa – e-akta to najlepszy sposób, aby zabezpieczyć dane osobowe pracowników oraz szereg innych ważnych informacji.
  • Oszczędność czasu i pieniędzy – praca działu kadr okaże się znacznie łatwiejsza i szybsza. Dzięki temu Twoi pracownicy będą mogli skupić się na innych obowiązkach.
  • Automatyzacja procesów – cyfrowe rozliczanie delegacji i zakupu sprzętu, automatyczne kończenie pracy i uruchamianie wybranych działań. To, i wiele więcej, zapewniają systemy informatyczne.
  • Dodatkowe możliwości – wbrew pozorom, e-akta nie są wyłącznie systemami do przechowywania i udostępniania informacji. Omawiane systemy z łatwością mogą zostać rozbudowane, na przykład o program do archiwizacji poczty czy też mechanizmy ułatwiające obieg dokumentów.

Wdrożenie elektronicznych akt osobowych to doskonały sposób na to, aby poprawić wydolność poszczególnych działów, a także całej firmy. Pozwala również znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa zarządzania informacjami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here