Jeśli po raz pierwszy staramy się o kredyt, możemy jeszcze nie wiedzieć, jak wygląda cały ten proces od momentu podjęcia decyzji o jego zaciągnięciu do momentu zobaczenia pieniędzy na swoich kontach bankowych. Tak więc, przybliżenie całej tej operacji na pewno nieco rozjaśni nam nasze wątpliwości i być może dowiemy się rzeczy, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia.

Dzięki temu, dowiemy się, czy jesteśmy osobą, która ma szansę na kredyt, oraz w jaki sposób planować takie zobowiązanie. Przede wszystkim musimy wiedzieć, że jeśli podjęliśmy decyzję o zaciągnięciu pożyczki, musimy się dokładnie zaznajomić z ofertą jaką oferuje dany bank. Możemy to zrobić za pośrednictwem najbliższej jego placówki lub dzięki odwiedzeniu oficjalnej strony internetowej takiego banku.

Musimy jednak pamiętać, o tym, że nie zawsze nasza sytuacja finansowa pozwoli na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej. Przede wszystkim musimy zastanowić się nad tym, ile pieniędzy potrzebujemy i czy cel na który chcemy pieniądze na pewno jest w tym momencie priorytetowy. Możliwe, że niektóre nasze zachcianki mogą poczekać na lepsze czasy i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie oszczędzanie niż pożyczanie. Jeśli jednak posiadamy nagłe wydatki, których w żaden sposób nie możemy odroczyć i jednak musimy o taką pożyczkę ubiegać, starajmy się robić to z głową.

kredyt przez internet

W dzisiejszych czasach na każdym kroku widzimy reklamy z których wynika, że na bardzo korzystnych warunkach możemy uzyskać sensowną kwotę pożyczki. Jednak, który bank mówi prawdę, a który lekko się z nią mija? O tym dowiemy się tylko w momencie, w którym zaczniemy porównywać wszelakie warianty naszej pożyczki. Pamiętajmy jednak, że jeśli jesteśmy osobą młodą, nie posiadającą jeszcze zdolności, ani historii kredytowej, będzie nam ciężko o taki kredyt.

Czasami może okazać się, że to nie my wybieramy bank, tylko on pozwoli nam wybrać siebie. Taki proces zachodzi w zdecydowanej większości przypadków. Jednak, co zrobić, żeby uzyskać taką pożyczkę? Musimy przede wszystkim zastanowić się, czy chcemy zaciągnąć kredyt internetowy, czy jednak skorzystać z placówki stacjonarnej. Pierwsza opcja zawsze będzie dla nas wyglądała dużo ciekawiej, jednak w powszechnych bankach możemy jej, jako ludzie młodzi, zaciągający pierwszy kredyt nie uzyskać. Teraz stoimy przed dwiema możliwościami, możemy spróbować zaciągnąć taki kredyt przez internet poprzez swój macierzysty bank, lub przez bank dla nas obcy.

Proces weryfikacji naszych dochodów w tych dwóch wariantach znacząco się różni. Jeśli zatem będziemy starać się o pożyczkę poprzez stronę naszego stałego banku, nie będziemy musieli wysyłać skanów dokumentów potwierdzających nasze zarobki do jego biura. Wystarczy, że będziemy posiadali stałe wpływy na nasze konto z okresu nie krótszego niż jak od pół roku. Dzięki temu, pracownicy takiego banku weryfikujący nasz wniosek, nie będą potrzebowali żadnych dodatkowych dokumentów od nas. Znacząco to usprawni i przyśpieszy cały proces kredytowy.

Musimy jednak pamiętać, że kwoty, które możemy uzyskać poprzez bankowość internetowe nie należą do największych i często kończą się one na dziesięciu do dwudziestu tysięcy. Jeśli zatem taka kwota mieści się w naszych oczekiwaniach, nie będzie to dla nas stanowiło żadnego problemu. Jeśli zaś liczyliśmy na większe sumy, musimy niestety już wybrać się osobiście do placówki stacjonarnej banku. Jako ludzie młodzi niestety na swojej drodze możemy spotkać jeszcze parę utrudnień. Mianowicie nasz pierwszy kredyt może nie należeć do największych, poprzez brak historii kredytowej nie jesteśmy wiarygodnymi klientami.

kredyt online

Jeśli jednak zawczasu zdążyliśmy spłacić już swoją pożyczkę, na pewno pozytywnie wpłynie to na dalsze etapy weryfikacji. Musimy również wiedzieć, że każdy wniosek kredytowy wysyłany jest do Biura Informacji Kredytowej, tam sprawdzona zostanie nasza historia. Jeśli okaże się, że w przeszłości mieliśmy problem ze spłatą naszych rat na czas skutecznie wyeliminuje nas to z możliwości pozytywnego rozpatrzenia naszej prośby. W takiej sytuacji pozostaną nam już tylko instytucje pozabankowe, które dużo bardziej przychylnie patrzą na ludzi z gorszą historią kredytową.

W takich parabankach również możemy uzyskać kredyt przez internet, dodatkowo spotykając na swojej drodze znacznie mniej formalności niż w bankach tradycyjnych. Musimy zatem zastanowić się jak tak naprawdę wygląda nasza obecna sytuacja i jak wyglądała nasza przeszłość kredytowa i samemu ocenić jakie mamy realne szansę na uzyskanie pozytywnego wniosku kredytowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here