Kredyt czy leasing – co wybrać?

0
612

Czy wiesz, że średnia wartość auta nabywanego w Polsce wzrosła już do 33 tysięcy złotych? Okazuje się, że chociaż samochód wciąż stanowi główny środek transportu, to jednak nie wszystkich na niego stać. Tylko połowa Polaków oszczędza, a nadwyżki pieniędzy w domowym budżecie nie przekraczają z reguły dwu krotności miesięcznej pensji. Skąd wziąć na pierwszy samochód? Można skorzystać z oferty kredytu bankowego albo leasingu. Dowiedz się o tego rodzaju formach finansowego wsparcia już teraz.

Kredyt na samochód – warunki udzielania

Kredyt samochodowy udzielają instytucje bankowe. To zobowiązanie, które udaje się wziąć na naprawdę preferencyjnych warunkach, ponieważ już samo auto stanowi doskonałe zabezpieczenie w ramach ewentualnej niewypłacalności kredytobiorcy.

Co ciekawe, korzystać z kredytu na samochód, można kupować auta używane i nowe, to oferta skierowana do osób prywatnych oraz firm. Główną zaletą kredytu na samochód jest to, że kredytobiorca od razu staje się właścicielem pojazdu mechanicznego i może nim dowolnie dysponować, a nawet sprzedać, jeśli zajdzie taka konieczność.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kredyt samochodowy? Potencjalny kredytobiorca musi przede wszystkim wykazywać odpowiednią zdolność kredytową. Bank ocenia, czy wnioskujący o zobowiązanie jest w pełni wypłacalny i wiarygodny. Właśnie w ten sposób minimalizowane jest ryzyko kredytowe.

Zdolność kredytowa wyliczana jest na podstawie co najmniej kilka czynników. Większość instytucji bankowych żąda zaświadczenia o zarobkach, analizuje wpływy na konto kredytobiorcy oraz generuje raport BIK, aby sprawdzić historię kredytową. Osoby, które nie pracują albo są dłużnikami, raczej nie mają szans na tego rodzaju finansowe wsparcie.

Jeśli chcesz kupić samochód, ale nie możesz podjąć współpracy z bankiem, zawsze możesz skorzystać też z pożyczki pozabankowej. Tzw. chwilówki mogą okazać się świetnym rozwiązaniem. Pamiętaj tylko aby korzystać jedynie z tych ofert, w przypadku których bez problemu spełnisz wszystkie warunki.

Leasing samochodowy

Leasing jest przede wszystkim świetną opcją dla firm, które szukają możliwości rozbudowy samochodowej floty bez wkładu finansowego prowadzonego biznesu.

Uznaje się, że leasing jest dla firm bardziej opłacalną formą, aniżeli kredyt, ponieważ klient może generować znacznie więcej oszczędności finansowych.

Leasing jest tani, ponieważ znaczną część raty udaje się wrzucać w koszty prowadzonej działalności, dzięki czemu rozliczenia z Urzędem Skarbowym są znacznie mniejsze.

O czym musi pamiętać potencjalny leasingobiorca? Każda oferta leasingu na auto jest inna, a warunki ustalane są indywidualnie. Tego rodzaju zobowiązania różnią się też kosztami, dlatego dobrym pomysłem jest oszacowanie opłacalności leasingu. W tym celu świetnie sprawdzi się kalkulator leasingowy.

Przyszły leasingobiorca może korzystać z dowolnych ofert, warto je zawsze porównać. Z pomocą przychodzi ranking leasingów, który wskaże, która propozycja jest aktualnie najkorzystniejsza i z której może skorzystać potrzebujący.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here