Praca, biznes, wycieczka, prezent dla rodziny. Powodów, by wysłać przelew za granicę jest naprawdę dużo i wiele firm oraz osób prywatnych dość często korzysta z takich możliwości, jakie dają banki lub instytucje finansowe, które transferują środki. Przy stałych zleceniach sprawdza się konto walutowe, ale okazjonalnie warto skorzystać ze zwykłego rachunku ROR lub innych opcji dostępnych drogą elektroniczną. Są one szybkie, bezpieczne i co istotne atrakcyjne finansowo.

Jak nie stracić na przewalutowaniu pieniędzy?

Choć banki kuszą nas możliwościami wysyłania pieniędzy w dowolnej walucie gdziekolwiek chcemy, w praktyce warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim opłatom, prowizjom oraz innym kosztom, które znajdują się po stronie nadawcy, odbiorcy czy też dotyczą obojga. Te elementy określamy przy zleceniu przelewu. Wtedy też wybieramy walutę, a bank podaje ostateczną kwotę w złotówkach, biorąc pod uwagę aktualny kurs. Do tego dochodzą prowizje oraz banki pośredniczące. Niemniej jest to nadal jedna z najczęściej wybieranych metod wysyłania pieniędzy za granicę. Na rynku Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Liechtensteinie, Szwajcarii, Islandii i Monako warto korzystać z przelewu typu SEPA. To jedno z podstawowych mechanizmów wprowadzonych po to, by ograniczyć wysokie koszty transferów międzynarodowych. Dzięki temu zapłacimy symboliczną kwotę za przelew zagraniczny.

Jak inaczej wysłać pieniądze za granicę?

Pomimo tego że w dalszym ciągu banki są monopolistami na rynku przelewów zagranicznych, to zaczynają pojawiać się niezwykle ciekawe opcje, które sprawnie i co najważniejsze tanio pozwalają zrealizować przelewy zagraniczne. Transfery w obrębie strefy euro gwarantuje na przykład https://eurotransfer24.com/. Stała opłata oraz bezpośrednie pobranie środków z konta lub karty oraz ekspresowa realizacja sprawiają, że to chętnie wybierana opcja przez tych wszystkich, którym zależy i na czasie, i na pieniądzach. Oczywiście wszystkich formalności dopełniamy drogą elektroniczną. Poza tym świetnie radzą sobie również kantory internetowe. Oczywiście na całkowity koszt przewalutowania będzie miał wpływ aktualny kurs waluty, więc warto poszukać najatrakcyjniejszych warunków. Co najważniejsze, konkretną sumę i zazwyczaj niską opłatę poznamy od razu przy składaniu zamówienia. Poza tym niezmiennie popularne są przekazy pieniężne. W tym aspekcie warto pamiętać, że będziemy musieli zapłacić prowizję, która będzie uzależniona od kwoty przekazu. To jednak dość wygodne wyjście, ponieważ pieniądze można odebrać w wielu różnych miejscach na całym świecie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here