Warto mieć świadomość, że zawiesia transportowe należą do podstawowego wyposażenia wykorzystywanego w połączeniu z różnego rodzaju urządzeniami dźwignicowymi, do których należy zaliczyć m.in. żurawie czy dźwigi. Trzeba koniecznie podkreślić, że są one istotne do wykonania prac przeładunkowych, a także przeniesienia elementów charakteryzujących się różnymi gabarytami.

Warto zdecydować się na zawiesie pasowe czy stalowe?

Warto mieć świadomość, aby w pierwszej kolejności bardzo dokładnie określić warunki, w jakich będzie wykorzystywane zawiesie. Koniecznie należy zaznaczyć, że zawiesie pasowe charakteryzuje się zdecydowanie mniejszą odpornością na działanie wysokich temperatur. W takich sytuacjach rekomendowane jest wybranie zawiesi stalowych.

Z kolei w przypadku, gdy dana firma ma do czynienia z ładunkami, które są podatne na różnego rodzaju uszkodzenia przez kontakt z zawiesiem stalowym, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zawiesie pasowe. Warto również wiedzieć, aby do ładunków z ostrymi krawędziami wykorzystywać zawiesie łańcuchowe.

Czym się sugerować przy doborze udźwigu zawiesia?

Zawiesia pasowa doskonale zdadzą egzamin do niedużych udźwigów (do 20 ton). Z kolei w przypadku ładunków o znacznie większym ciężarze, który będzie przekraczał 20 ton, rekomendowane jest zdecydowanie się na zawiesia łańcuchowe albo linowe.

Warto wspomnieć, że zawiesia pasowe produkowane są w taki sposób, że udźwigowi będzie odpowiadała barwa produktu. Ponadto wspomniany udźwig należy dobrać na podstawie ciężaru ładunku, który będzie przenoszony z jego wykorzystaniem. Nie można zapomnieć również, by dostosować zawiesia do udźwigu urządzenia, z wykorzystaniem którego będą stosowane – żurawia, dźwigu czy suwnicy.

Warto zdecydować się na zawiesia cięgnowe czy pętlowe?

Należy mieć świadomość, że zawiesia cięgnowe są złożone z jednego albo kilku odcinków liny, łańcucha czy pasa. Warto zaznaczyć, że z jednej strony są połączone przy wykorzystaniu ogniwa rozbieralnego, z kolei z drugiej zakończone właściwym wyposażeniem umożliwiającym na zaczepienie podnoszonego ładunku, np. hakiem.

Z kolei cięgna zawiesi pętlowych mają kształt pętli o zamkniętym obwodzie. Koniecznie trzeba wspomnieć, że są one połączone przy wykorzystaniu ogniwa zbiorczego. Omawiany typ zawiesi przeważnie stosowany jest do przenoszenia ładunków, które nie posiadają punktów zaczepienia, a w których można umieścić haki zawiesia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here