Ubezpieczenia samochodu bywają różne. Są i takie, które obowiązkowo posiadać musi każdy właściciel pojazdu aby poruszać się po drogach publicznych, ale są i takie, których posiadanie jest dobrowolne.

Ubezpieczenia samochodu

O ubezpieczeniu OC wie każdy. Każdy bowiem właściciel pojazdu ma obowiązek posiadać wykupioną, aktualną polisę OC. Jest ona sprawdzana nie tylko w przypadku gdy dojdzie do zdarzenia drogowego, lecz także podczas rutynowych kontroli policji. Co ciekawe, polisę OC musi mieć każdy pojazd i nie ma znaczenia fakt, czy poruszamy się nim po drogach czy odpoczywa w naszym garażu. Ważne jest, aby zachować ciągłość polisy. Zresztą ci, którzy mają samochody wiedzą także, że polisa wykupywana jest na rok, lecz po jego upływie (jeśli nie została wypowiedziana) ulega automatycznemu przedłużeniu. Ubezpieczenia OC w zasadzie mają zbliżony podstawowy zakres działania- przejmują odpowiedzialność cywilną w razie spowodowanego przez nas wypadku.

Zakres polisy OC

OC ma każdy właściciel auta. Ale czy mamy świadomość przed czym tak dokładnie chroni nas ważna polisa? Ubezpieczenie samochodu OC od Avivy to nie tylko gwarancja pokrycia kosztów naprawy pojazdu, który został przez nas uszkodzony czy opłacenie kosztów leczenia i rehabilitacji, ale także zapewnienie samochodu zastępczego dla osoby poszkodowanej i holowanie uszkodzonego pojazdu. Należy pamiętać, że ubezpieczenie OC nie obejmuje ochrony pojazdu, gdyż znajduje się to w obszarze zainteresowania ubezpieczenia AC.

OC i AC

Dobry pakiet ubezpieczenia samochodu obejmuje polisę OC i AC. Polisa AC, zapewnia także ubezpieczenie samego pojazdu, w przypadku kradzieży, zniszczenia czy uszkodzenia, również wtedy, gdy to Ty będziesz sprawcą wypadku. Wybór polisy AC może być różny, w zależności od wybranego zakresu ubezpieczenia. Firmy ubezpieczeniowe oferują bowiem różne pakiety. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie ubezpieczenia OC i AC w jednej ofercie. Warto rozważyć zakup pakietu, gdyż taka oferta może okazać się bardzo korzystna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here