Doświadczenie rozwodu wiąże się z silnym stresem wpływającym na całą rodzinę pary małżonków, a ponad to łączy się z przykrymi wspomnieniami oraz bataliami w sądzie w kwestii majątków bądź dzieci. Osoby postawione w przypadku takiej sprawy, chcą zakończyć temat w możliwe jak najszybszy i bezbolesny sposób. Słyszy się jednak o wygórowanych kosztach sądowych, walkach o każdy grosz z byłym partnerem na sali rozpraw oraz nieprzyjemnych uczuciach, które targają wszystkimi do zakończenia rozprawy sądowej, która potrafi ciągnąć się latami. Czy jest się jednak czego bać? Rozwód, chociaż może kojarzyć się z wywlekaniem swojej prywatności na światło dzienne, jest jednak rozprawą sądową, która przy odpowiedniej wiedzy i przygotowaniu może zakończyć się szybko i bez strat.

Mimo wszystko ważne jest zaufanie do adwokata reprezentującego naszą sprawę. Z tego też powodu adwokat katowice specjalizujący się w rozwodach, cechować się powinien cierpliwością i zrozumieniem, a co najważniejsze być profesjonalistą w swoim zawodzie. W przypadku rozwodu zależy nam na jak najszybszym czasie zakończenia sprawy, ponieważ temat rozwodu kosztuje wiele nerwów, czasu oraz pieniędzy.

Statystyki na rok 2018 wskazują na aż 62,8 tys. orzeczonych rozwodów. Największa jednak ilość rozwodów wśród naszych rodaków miała miejsce w 2006 roku, bo było ich prawie 72 tys. Nagły wzrost liczby rozwodów był najprawdopodobniej spowodowany zmianą prawa w zakresie świadczeń rodzinnych. Wprowadzono wtedy świadczenia obejmujące również rodziny niepełne.

Nic więc dziwnego, że gałąź prawa rodzinnego w kwestii rozwodów tak bardzo się rozwinęła. Na katowickim rynku spotkać można imponującą ilość godnych zaufania adwokatów. Rozwód w Katowicach zostanie przeprowadzony w szybki i profesjonalny sposób. Koszty są zależne w głównej mierze od okoliczności sprawy (dodatkowe opłaty liczone są w w przypadku zatrudnienia osoby mediatora lub kuratora sądowego). Adwokat od rozwodów w Katowicach przyjmuje honorarium w wysokości około 1 500 – 1 600 złotych. Cena więc jest przystępna, ale wahać się może względem kancelarii. Sama opłata za złożenie pozwu w sądzie wynosi 600 zł. Pozytywną alternatywą jest rozstanie się bez orzekania o winie. Wtedy rozwód za porozumieniem stron kosztuje 300 zł, jednak kwotę (już za chwilę) byli małżonkowie płacą po połowie.

Innym pytaniem jakie zadają sobie rozwodnicy jest czas trwania sprawy rozwodowej. To ile trwa rozwód zależeć może również od wielu okoliczności. W przypadku posiadania dzieci, ważną kwestią staje się prawo do opieki, wyznaczenie ewentualnych dni spotkać z drugim rodzicem i alimentów. Dodatkowo istotne jest poznanie opinii biegłych w tej kwestii, co przedłuża posiedzenie.
Czas liczony od dnia złożenia pozwu oraz odbycia się pierwszej rozprawy to zazwyczaj okres 2-4 miesięcy. Czas ten wykorzystuje się na możliwość przygotowania się drugiego małżonka, który może przedstawić swoje stanowisko w sprawie oraz wnieść lub oddalić powództwo.

Zdarzają się szczęśliwe przypadki, gdy wyrok zapada już na pierwszej rozprawie. Do tego potrzebny jest kontakt pomiędzy małżonkami oraz porozumienie. Chociażby zaakceptowanie warunków umowy. Wtedy zazwyczaj sprawa kończy się rozpadem małżeństwa bez niczyjej winy.

Najczarniejszy scenariusz ziści się wtedy, gdy małżonkowie obwiniają siebie nawzajem o rozpad małżeństwa, przypisując sobie wiele zarzutów. Wtedy trzeba rozpatrzyć wszystkie dowody i przesłuchać świadków by stwierdzić kto rzeczywiście zawinił w instytucji małżeństwa. Takie postępowanie sądowe może potrwać nawet 2-3 lata.

Trzeba jednak pamiętać, że uzyskanie wyroku przez Sąd Okręgowy nie jest zawsze końcem procesu. Strony postępowania mają możliwość złożenia apelacji do Sądu Apelacyjnego, co może przedłużyć sprawę o kolejne 6 miesięcy.

Wartą polecenia kancelarią na terenie Katowic jest Kancelaria Optima. Posiada ona dokładnie opisane usługi oraz cennik, co pomóc może interesantom w rozplanowaniu wydatków. Ponad to prawnicy zatrudnieni w kancelarii Optima zawsze chętnie służą radą prawdą. Sprawdź i Ty!

Źródło: https://rozwod-i-podzial-majatku.pl/adwokat-katowice/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here