Każdy kto choć przez chwilę starał się rzucić palenie, wie jak ciężko tego dokonać. Jak wiele prób należy podjąć i jak ciężko jest pozbyć się uciążliwego nałogu. Czy te wszystkie zdania to prawda? Według Allena Carra niekoniecznie. Przekonajcie się, dlaczego!

Ale o co chodzi?

Allen Carr to osoba wybitnie znana w środowisku byłych palaczy. Ktoś kto pali, raczej go nie zna. Dlaczego? Bo jego metoda rzucania palenia jest niezwykle skuteczna! Jeśli jeszcze o niej nie słyszałeś, możesz zapomnieć o wszystkim, co do tej pory mówili Ci o paleniu. Allen Carr na własnej skórze przekonał się, że samo palenie to rzecz prosta do rzucenia, tylko metoda musi być skuteczna. Po kilku nieudanych próbach pozbycia się nałogu zrezygnował ze starań i opracował własną metodę, która podbiła świat nałogów.

Sęk w tym co tracisz

Nie potrzebujesz do niej żadnych wspomagaczy ani innych tego typu atrybutów. Nie jest nawet droga, gdyż właściwie pozwala na rzucenie palenia z dnia na dzień. Jej sednem jest zrozumienie palacza i pokazanie jak bardzo się myli. Zastanawiałeś się kiedyś czego boi się osoba rzucająca palenie? Braku radości i życia, uczucia smutku i niepokoju oraz pustki. Tymczasem Allen Carr pokazuje, że takie uczucia mogą nam towarzyszyć tylko i wyłącznie, jeśli coś jest ważne i daje korzyści. Jeśli nie, nie ma powodu do niepokoju i pustki, gdyż jest to rzecz negatywna. Przekonanie się o tym jest podstawą skutecznej terapii.

Jak wyleczyć się z nałogu? Musisz zobaczyć, że stres i uczucie smutku to między innymi wynik palenia. Ono, samo w sobie, nic Ci nie daje! Dlatego jego rzucenie jest, jak przestanie wykonywania ciężkiego ćwiczenia. Poczujesz tylko ulgę, radość i przyjemność z życia. Nie mówiąc już o tym jak wiele można zrobić mając co miesiąc taki „nadprogramowy budżet”, który do tej pory przeznaczałeś na papierosy. Możesz go wykorzystać na aktywności i rzeczy, które realnie przyniosą Ci radość i szczęście.  To co, już nie palisz? 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here