W procesie zarządzania magazynem bardzo ważne jest, aby zachować drożność wszystkich ciągów komunikacyjnych. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, gdyż przeszkodą w dążeniu do tego celu może być np. położenie rampy, odległość od samochodu itd. Rozwiązaniem tego problemu mogą być plastikowe podajniki wałkowe, które są mobilne, mają dużą nośność i zajmują stosunkowo niedużo miejsca.

Jak to działa?

Rolki podajników osadzone są na specjalnych osiach, które mogą się składać lub rozkładać. System ten jest na tyle skuteczny, że umożliwia aż trzykrotne skrócenie długości całego podajnika. Dzięki temu jego długość będzie na bieżąco dostosowana do potrzeb wybranego magazynu. Podajniki wałkowe plastikowe charakteryzują się dużą nośnością. Mierzy się ją na odcinku znajdującym się pomiędzy następującymi po sobie kołami. Na tak krótkim dystansie podajniki mogą utrzymać ciężar dochodzący do nawet 60 – 70 kilogramów, co w praktyce umożliwia łatwe transportowanie praktycznie każdego towaru.

Organizacja pracy z podajnikiem

Obsługa podajnika jest bardzo prosta. Podczas przechowywania urządzenie zajmuje mało miejsca. Gdy pojawia się konieczność załadunku lub rozładunku towarów można go przewieźć w dane miejsce i ułożyć na drodze pomiędzy ładownią a magazynem. Dzięki plastikowym kółkom można na jego powierzchni przewozić nawet stosunkowo ciężkie przedmioty. Co ważne, podajniki te są bardzo elastyczne, zapewniając możliwość ułożenia drogi transportu nawet w kształcie litery U. Jeśli na dystansie pomiędzy magazynem a pojazdem pojawia się duża różnica wysokości, można ją w pewnym zakresie skompensować, gdyż istnieje możliwość regulacji wysokości jego położenia.

Bezpieczeństwo pracy

W trakcie pracy z podajnikiem ryzyko wystąpienia wypadku jest stosunkowo niewielkie. Urządzenie wyposażone jest w układ hamulców nożnych, które znajdują się przy każdym z kół podajnika. Dzięki temu plastikowe podajniki wałkowe są nie tylko bezpieczne, ale też mogą zostać ustabilizowane, niezależnie od swego położenia. Przewożenie przedmiotów po rolkach jest bardzo proste i bardzo często odbywa się wyłącznie za pomocą siły mięśni. Jest to metoda bezpieczna, gdyż dzięki rolkom przesuw przedmiotów po taśmie nie wymaga zaangażowania znacznych sił. Co ważne, podajniki plastikowe nie wymagają dostarczenia energii z zewnątrz. Praca z nimi nie wymaga też posiadania specjalnych kwalifikacji.

Reasumując, podajniki wałkowe to wygodne narzędzie pracy, które nie zajmuje dużo miejsca i jednocześnie pozwala na efektywne zarządzanie załadunkiem i rozładunkiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here