Ponad połowa użytkowników Internetu dokonuje zakupów właśnie tam,
bo jest szybciej, wygodniej i taniej. Dlaczego ceny w e-sklepach są niższe niż produktów, które możemy spotkać stacjonarnie? Oto kilka powodów, dla których sklepy internetowe są tańsze niż tradycyjne sklepy.

Koszty utrzymania sklepów internetowych

Różnica w cenie produktów wynika głównie z tego, że sklepy internetowe nie generują kosztów typu powierzchnia handlowa i pensje personelu. Jest to powód, dla których tradycyjne sklepy narzucają większe niż w sklepach internetowych marże na produkty, by pokryć wydatki związane z jego działalnością. Jedynym większym nakładem finansowym przy tworzeniu sklepu online są opłaty związane z projektowaniem strony www i obsługi sklepu.

Produkty online pozbawione są wielu ukrytych kosztów

Kupując w Internecie można zaoszczędzić na kilka sposobów. Bezpośrednie zakupy od producenta pozwalają uniknąć wielu opłat pośrednich i tych za transport, więc produkt w e-sklepie może być tańszy o te pozycje. Sklepy stacjonarne nie oferują rabatów, na które często natkniesz się w Internecie. Promocje kalendarzowe typu wyprzedaże sezonowe, świąteczne czy Black Friday oczywiście są już na stałe w tradycyjnych sklepach, ale mowa tu o okazjach dostępnych cały rok, które znaleźć można w na stronach www z kodami rabatowymi czy zniżkami z newslettera. Wystarczy wiedzieć, gdzie szukać, a na pewno zaoszczędzi się więcej pieniędzy niż kupując dane produkty stacjonarnie.

Porównywanie cen produktów

Internet daje możliwość poszukiwania produktów w bardziej korzystnej dla nas cenie. Interesuje nas pewien produkt, ale jego cena w sklepie A jest za wysoka, dlatego szukamy tego samego towaru w sklepie B i C, gdzie tę samą rzecz kupimy taniej. Dostępne są różnego rodzaju wyszukiwarki, które wykonają tę pracę za nas i znajdą produkt w najniższej cenie w sieci. Porównywanie cen w sklepach przywodzi jeszcze jeden powód, dla którego sklep online jest tańszy niż stacjonarny. Jeden produkt o dokładnie takiej samej specyfikacji, może występować w kilku punktach, dlatego konkurencja na rynku e-commerce jest spora. Działa to na korzyść klientów, którzy mogą oczekiwać, że ceny towaru, którego poszukują będą niższe nie tylko od cen w sklepie tradycyjnym, ale też od większości sklepów w Internecie.

Sprawdz również wpis sklep internetowy czy Allegro w serwisie – https://responsywnie.pl/

Z biegiem lat zmieniają się preferencje robienia zakupów, dlatego też zmienia się rynek. W sklepach internetowych poszukuje się już nie tylko wygody i szybkości w procesie zakupowym, ale także unikalności oferty, która zwykle w sklepach online jest szersza. Konsumenci stawiają również na atrakcyjną cenę, dlatego coraz częściej decydują się na zakupy online, zapewniając im to, czego najbardziej potrzebują. Sklep internetowy pozwala na skompletowanie zamówienia w dziesięć minut. W tak krótkim czasie jesteśmy w stanie kupić wyposażenie salonu, ale też zawartość lodówki. Dla klientów jest to komfortowe rozwiązanie, a dzięki możliwościom Internetu w ich kieszeni pozostaje więcej pieniędzy niż gdyby mieli dokonać zakupów tradycyjnie.

[Głosów:10    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here