Podjęcie decyzji o przystąpieniu do terapii wiąże się również z wyborem jej rodzaju. Jedną z nich jest terapia indywidualna. Niesie ze sobą wiele korzyści dla pacjenta, który zmaga się z różnymi trudnościami.

Kiedy szukać pomocy?

Terapia indywidualna jest konieczna dla normalnego funkcjonowania w sytuacjach, kiedy problemy na to nie pozwalają. Terapeuci pomagają osobom, które cierpią na nerwice i lęki. Wspierają również tych, którzy mają objawy depresji, cierpią na bezsenność oraz są uzależnieni. Stosowane metody mają na celu przede wszystkim postawienie trafnej diagnozy. Określenie jej we właściwy sposób to pierwszy krok do skutecznej walki z problemem. Wielu pacjentów przychodzi na terapię, ponieważ nie radzi sobie w różnych sytuacjach, a nie do końca wie, dlaczego tak się dzieje. Terapia indywidualna to najlepszy sposób na dogłębne poznanie pacjenta przez terapeutę, a co za tym idzie, na rozpoznanie z czym się zmaga oraz określenie sposobów i metod, które pomogą mu problem pokonać.

Zalety terapii indywidualnych

Oczywistą korzyścią jest to, że terapeuta kieruje swoja całą uwagę tylko i wyłącznie na pacjenta i jego problemy. Pozwala to skupić się tylko na niej i skuteczniej szukać rozwiązań biorąc pod uwagę wszystkie elementy składające się na problem, a więc sytuacje, które miały miejsce w przeszłości pacjenta oraz to, co w jego życiu dzieje się obecnie.

Centrum Dobrej Terapii zapewnia pracę wyłącznie z wykwalifikowanymi specjalistami. Dzięki temu rozwiązanie problemu pojawia się szybciej, a osoba, która poddaje się terapii czuje się swobodnie, pewnie i bezpiecznie podczas rozmowy o różnych, często przykrych i bardzo osobistych sytuacjach ze swojego życia. Odpowiednie podejście terapeuty wzbudza zaufanie, a to z kolei pozwala się otworzyć pacjentowi i szczere odpowiadać na pytania. Dzięki temu terapia trwa znacznie krócej.

Zaletą jest również możliwość dostosowania terminu terapii do indywidualnych możliwości i potrzeb. W przypadku terapii grupowej terminy są z góry narzucane to często koliduje z innymi obowiązkami pacjenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here