Ludzkość jest uzależniona od produktów rolnych przeznaczonych do spożycia. Nasza rosnąca populacja wymaga znacznego wzrostu plonów, aby zaspokoić podstawowy popyt na żywność.

Cel ten osiągnięto dzięki zastosowaniu herbicydów, insektycydów i fungicydów w celu ochrony upraw przed chwastami, szkodnikami i chorobami. Pestycydy są toksyczne dla organizmów, które mogą zagrażać produktom spożywczym. Ich sposób działania polega na celowaniu w układy lub enzymy w organizmach szkodników. Rolnictwo jest głównym źródłem żywności dla ludzi i zapewnia różne rodzaje produktów roślinnych. Najpopularniejsze uprawy obejmują pszenicę, ryż, kukurydzę, fasolę, różne warzywa i owoce sezonowe. Przy coraz większej liczbie ludności optymalizacja plonów staje się jeszcze bardziej krytycznym czynnikiem wpływającym na dostępność i przystępność cenową żywności w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania. Choroby i szkodniki roślin to główne czynniki wpływające na produkcję żywności.

Choroby mogą wpływać na plony poprzez zakłócanie kilku procesów, takich jak wchłanianie i przemieszczanie się wody i składników odżywczych, fotosynteza oraz rozwój kwiatów i owoców.

Zakażenie roślin

Zakażenie roślin patogenami może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia roślin, co w konsekwencji wpływa na zdrowie ludzi. Wirusy, bakterie i grzyby infekujące rośliny zwykle nie powodują infekcji u ludzi, jednak konsekwencjami różnych chorób roślin jest ograniczenie produkcji roślinnej, zmniejszenie dostępności różnorodnej żywności, co może prowadzić do głodu na niektórych obszarach. Minimalizacja tego ryzyka wymaga skutecznych metod i praktyk zwalczania szkodników, owadów, bakterii, grzybów, wirusów atakujących plony. Natomiast środki takie jak regulatory wzrostu zapewniają mocny korzeń rzepak jest wtedy odporny na choroby i niekorzystne czynniki środowiskowe – rzepak herbicydy. Podczas obchodzenia się z herbicydami, fungicydami oraz insektycydami i ich stosowaniem zawsze wymagany jest zdrowy rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa zalecanych przez producenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here