W kredytach najbardziej przerażają nas te wszystkie formalności związane z ich załatwianiem. Niestety nie jesteśmy w stanie ich uniknąć. Musimy przejść przez bardzo długi proces weryfikacyjny, podczas którego bank sprawdza, czy jesteśmy odpowiednimi dla niego kandydatami. Musi upewnić się bowiem, czy zdołamy oddać mu wszystkie pożyczone pieniądze – jeśli będzie mieć co do tego jakiekolwiek wątpliwości, nie otrzymamy swojej gotówki. Całe szczęście istnieją jeszcze inne źródła pomocy finansowej, z których możemy korzystać w sposób znacznie prostszy i łatwiejszy.

Jednym z nich jest bowiem pożyczka gotówkowa online, o której zapewne mogliśmy już kiedyś usłyszeć. Kredyty udzielane zdalnie cieszą się w naszym kraju całkiem dużą popularnością. Stosunkowo niedawno pojawiły się na naszym rynku, ale od tej pory zaczęły ich udzielać różnorodne instytucje pozabankowe i same firmy pożyczkowe. Chwilówki czy kredyty online reklamowane są obecnie w samej telewizji, gazetach i na różnych stronach internetowych. Jeśli zaciekawił nas ich temat, powinniśmy sprawdzić, czym one w ogóle są i czy w naszym przypadku mogłyby okazać się dobrym wyjściem z sytuacji.

Jeśli podejmiemy już decyzję o wzięciu takiej pożyczki online, powinniśmy koniecznie sprawdzić różne jej warianty. Nawet w instytucjach pozabankowych zwykle otrzymujemy dostęp do przynajmniej dwóch charakterystycznych usług – pożyczek krótkoterminowych oraz pożyczek długoterminowych. Okres spłaty tych pierwszych wynosi przeważnie od kilku dni do paru miesięcy. W przypadku pożyczek długoterminowych raty rozkładane są nawet na kilkanaście lat – oczywiście sami mamy największy wpływ na ich wielkość i to my musimy się nad nią zastanowić. Pomyślmy też, który z tych dwóch wariantów będzie dla nas lepszy.

pożyczka gotówkowa

Pożyczki krótkoterminowe zazwyczaj przyznawane są na niewielkie kwoty, wynoszące od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Przydadzą nam się w chwili, gdy dojdzie u nas do nieprzewidzianych i nie zaplanowanych wydatków – dowiemy się o chorobie swojego dziecka, będziemy chcieli zapłacić za swój kurs związany z pracą lub postanowimy przeprowadzić niewielki remont w domu lub mieszkaniu. Pożyczki ratalne pozwalają nam natomiast na uzyskanie znacznie większej gotówki.

Możemy je rozłożyć na wygodne mniejsze raty, aby nie odczuć ich za bardzo i z powodu konieczności ich spłacania nie zmieniać jakości swojego codziennego życia. Jeśli jesteśmy nowymi klientami, instytucja pozabankowa udzieli nam zapewne pożyczki w wysokości wynoszącej maksymalnie kilka tysięcy złotych. Gdybyśmy chcieli starać się o większe pieniądze, musielibyśmy mieć już swoją historię kredytową, pozwalającą nam na zdobycie zaufania firmy.

Taka pożyczka gotówkowa online niemalże zawsze jest w zasięgu naszych rąk i nie musimy jakoś specjalnie się starać, aby ją uzyskać. Na samym początku odnajdujemy dla siebie właściwą instytucję pozabankową lub firmę gotówkową. Od razu też możemy wejść na należącą do niej stronę i tam zapoznać się z całą jej ofertą, typując z niej najlepszy dla siebie wariant – albo kredyt krótkoterminowy, albo ten długoterminowy. Automatycznie sprawdzamy również całkowity koszt swojego kredytu.

Przy pomocy specjalnego suwaka określamy wielkość czekających nas rat i możemy sobie wtedy dokładnie przeanalizować, czy ich terminowe spłacanie nie będzie dla nas problematyczne. Gdy już wszystkiego będziemy pewni, pobieramy ze strony wniosek pożyczkobiorcy i zaczynamy go wypełniać. Musimy zawrzeć w nim przede wszystkim swoje dane osobowe, aby firma mogła zweryfikować naszą wiarygodność.

pożyczka gotówkowa online

Następnie przesyłamy formularz w wersji elektronicznej na wskazany przez firmę adres mailowy. W ciągu kilku minut otrzymujemy odpowiedź o wynikach przeprowadzonej weryfikacji – dowiadujemy się po prostu, czy instytucja udzieli nam wybranego przez nas kredytu. Jeśli nasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, pieniądze w ekspresowym czasie trafiają na nasze konto bankowe. A my robimy z nimi to, co nam się żywnie podoba.

Jeśli jednak mimo wszystko taka pożyczka gotówkowa online wydaje się nam ryzykownym rozwiązaniem, spróbujmy zapoznać się z najpopularniejszymi instytucjami pozabankowymi i to z ich usług skorzystajmy. Nawiążmy współpracę z firmą, która ma już spore doświadczenie w obsługiwaniu klientów i która zawsze wywiązuje się świetnie ze swoich obowiązków. Nawet jeśli będziemy musieli poszukać jej przez kilka dni, zróbmy to koniecznie, aby zminimalizować ryzyko związane z pożyczaniem pieniędzy. Bo ono niestety zawsze istnieje i musimy się z nim liczyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here