Pieniądze. Niektórzy je mają. Inni na nie pracują. Większość jednak je ma, pracując na nie. I niestety jest ich zawsze za mało. Zatem jak można wspomóc swój domowy budżet?

Sprawdź jakie masz możliwości

Przede wszystkim musisz wiedzieć jakie umiejętności posiadasz. Ważne też jest co posiadasz. Bo co z tego, że potrafisz ładnie malować jak nie masz w domu na czym. Dlatego ważne jest jakie środki posiadasz i na co chcesz sobie pozwolić.

Prace w domu

Zarobić można bez wychodzenia z domu. Kiedyś chałupnictwo kojarzyło się głównie ze składaniem długopisów. Teraz lista prac, które można robić w domu jest coraz większa. Nawet regularna praca może być wykonywana zdalnie. Prawo, które zazwyczaj jest daleko za rzeczywistością, już parę lat temu wprowadziło termin telepracy. W dzisiejszych warunkach bardziej powinno się to nazywać pracą przez internet, jednak w głównej mierze chodzi właśnie o pracę zdalną.

Praca w domu, w przypadku umowy o pracę, ma jedną podstawową korzyść. To pracodawca musi zapewnić potrzebny do pracy sprzęt. W pozostałych przypadkach to my musimy zaopatrzyć się w potrzebne narzędzia jeżeli chcemy wykonywać daną pracę. Jednak teraz, gdy oprocentowanie pożyczek jest na najniższym poziomie w historii, taka inwestycja nie powinna naruszyć domowego budżetu.

oprocentowanie pożyczek online

Dobrze jest przed zakupem sprzętu do pracy wiedzieć kto jeszcze może z niego korzystać. Określić sytuacje inne niż praca w których sprzęt będzie wykorzystywany. Przykładem może być komputer. Jeżeli będzie on również obsługiwany przez dzieci i dodatkowo będzie służył do grania to zdecydowanie warto postawić na taki z wyższej półki cenowej.

Istotne też jest, kto będzie nam płacił za pracę. Jeżeli pracodawca będzie miał z nami styczność musimy się odpowiednio prezentować. Być może będziesz mieć klientów, co za tym idzie będą chcieli wiedzieć z kim rozmawiają. Warto zatem zainwestować w dobrego fotografa i odpowiedni strój reprezentatywny.

Prace poza domem

Myślisz, że skoro nie pracujesz przy komputerze, to nie ponosisz kosztów? Absolutnie nie. Jeżeli podjąłeś się pracy gospodarza budynku musisz zainwestować w odpowiednie buty. Chodzi tutaj o Twoje bezpieczeństwo. Skoro jest to praca dodatkowa, to zdecydowanie nie powinna ona negatywnie wpłynąć na Twoje główne źródło dochodu. Wiecznie przeziębiony pracownik to pracownik nieefektywny.

Być może jeździsz do klientów, bo na przykład sprzedajesz ubezpieczenia. W tym przypadku musisz zadbać nie tylko o strój i delikatny zapach. To czym przyjedziesz też jest istotne. Nie musi być to oczywiście nowy samochód z górnej półki cenowej. Ważne, żeby był zadbany. W starym, brudnym gracie nie wzbudzisz zaufania.

Samochód jest zazwyczaj rozsądną decyzją. Służy nie tylko do pracy, ale jest też wygodnym środkiem transportu na co dzień. Przecież możesz dojeżdżać również do regularnej pracy. Jeżeli nie masz prawa jazdy to je zrób. Pomimo obaw. Szkoły jazdy dają tyle dodatkowych godzin ile dusza zapragnie. Poza tym prawo jazdy to wygodna inwestycja, nigdy nie wiadomo kiedy trafi Ci się okazja na ciekawą pracę. Głupio by było gdyby brak umiejętności jeżdżenia samochodem uniemożliwił Tobie jej podjęcie. Nawet jeżeli nie masz pieniędzy to warto wziąć około trzech tysięcy złotych pożyczki. To jest inwestycja, która może się zwrócić bardzo szybko.

To jak zarobić dodatkowo?

Propozycji jest wiele. Poniżej kilka ciekawych propozycji:

oprocentowanie pożyczek

– copywriter. Tutaj podstawą jest dobry komputer i dostęp do internetu. Jeżeli lubisz pisać, masz szeroką wiedzę o świecie i potrafisz pisać szybko to praca dla Ciebie. Godzinka, półtorej dziennie i miesięcznie Twój budżet zostanie zasilony kwotą około pięćset złotych. Oczywiście brutto.

– gamer. Możesz zamienić swoją pasję w źródło zarobków. Nie jest istotne czy grasz w wiele gier, czy też tylko w jedną. Nawet nie musisz być świetny. Tak jak lubimy oglądać piłkę nożną, tak samo mamy słabość do oglądania jak ktoś gra. Przy okazji również krytykowania, więc tutaj musisz nauczyć się radzić sobie z krytyką.

– prezes wspólnoty mieszkaniowej. To praca dla ludzi z pomysłami, z duszą społecznika i z pewnym zacięciem administracyjnym. Zależnie od sąsiadów potrafi być niezwykle absorbująca, ale też i niezwykle spokojna.

– radny. W tym przypadku warto się porozumieć ze swoim przełożonym w pracy. Radni często mają posiedzenia w ciągu dnia, parę dni pod rząd. Nie każdemu jest to na rękę. Zwłaszcza, jeżeli jesteś osobą niezastąpioną.

– złota rączka. Jeżeli masz odpowiednie umiejętności, to możesz się wynajmować do drobnych napraw. Nie każdy chce się tym zajmować. Potrafisz uszczelnić kaloryfer, bądź przykręcić gniazdko które wypadło? Super, skorzystaj z tych umiejętności.

Prac jest tyle ile starczy wyobraźni. Część wymaga dodatkowych środków finansowych, część nie. Wszystko zależy od tego co Ty posiadasz i czego potrzebujesz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here