Pieniądze rządzą światem. Żyjemy w czasach, w których każdy z nas musi mieć gotówkę. Niestety pracodawcy nie chcą płacić adekwatnie do wykonywania pracy. Wystarczy zauważyć, że ponad połowa rodaków pracuje za mniej niż dwa tysiące złotych na rękę, straszne dane. W jaki sposób realnie możemy zwiększyć swój domowy budżet? Odpowiedź jest bardzo prosta, w momencie, gdy pracujemy na etacie i mamy umowę o pracę możemy pomyśleć, gdzie wziąć kredyt?

Aby móc mieć nadzieję, że otrzymamy kredyt musimy udać się do jednego z banków w Polsce i złożyć wniosek o kredyt. Pracownik banku zweryfikuje nasze dane, czy przypadkiem nie znajdujemy się na liście dłużników. Sprawdzone zostaną również nasze dane osobowe oraz potwierdzone zostanie, że naprawdę pracujemy. W momencie, w którym przejdziemy cały proces weryfikacji pozytywnie możemy mieć nadzieję, że otrzymamy kredyt gotówkowy. Jedynie banki udzielają dużych kredytów, które realnie mogą nam pomóc podczas gorszych czasów finansowych.

gdzie wziąć kredyt

Przed wzięciem kredytu oczywiście trzeba podliczyć swój budżet domowy abyśmy wiedzieli jaką kwotę możemy spokojnie co miesiąc spłacać, tak, żeby nie naruszyło to naszego bezpieczeństwa finansowego, naszego budżetu. W celu wzięcia kredytu zdecydowanie najlepiej udać się do banku, w którym jesteśmy klientem, taki bank będzie z całą pewnością przychylnie na nas patrzał i mamy szansę na jakieś obniżenie stopy procentowej naszego kredytu. Oczywiście nie ma powiedziane, że tylko bank, w którym jesteśmy klientem może udzielić nam kredyt, absolutnie nie.

Każdy duży bank w Polsce udziela kredytów gotówkowych. Nawet jeśli nie jesteśmy klientem żadnego z banków w Polsce to i tak możemy śmiało złożyć podanie o kredyt. W momencie, w którym postanawiamy, że rzeczywiście potrzebujemy kredytu i chcemy go wziąć warto poświęcić jakiś czas na analizę rynku. Rzeczywiście nasz bank, w którym jesteśmy klientami może nam obniżyć parę procent oprocentowania ale nie musi, nie ma tego w obowiązku. Nawet jeśli obniży może być tak, że jakiś konkurencyjny bank oferuje tańszy kredyt, może mają akurat promocję? Warto sprawdzić wszystkie możliwości.

Oczywiście banki stale ze sobą korespondują i nie ma możliwości, żeby nabrać kilka kredytów w kilku bankach. Chyba że ktoś ma duże zdolności finansowe to owszem, może być tak, że dostaniemy kredyt w dwóch albo nawet trzech bankach. Tylko czy nie lepiej wziąć jeden duży kredyt niż trzy mniejsze? Indywidualna sprawa każdego klienta. Po zweryfikowaniu naszych danych przez pracownika banku zostaniemy zapytani o kwotę, jaką potrzebujemy. Podajemy pracownikowi banku tę kwotę, która nas interesuje a ten sprawdzi w systemie czy mamy zdolność kredytową na sumę, która nas interesuje i jeśli tak to, jak wygląda sprawa oprocentowania naszego kredytu.

bankomat

Każdy kredyt jest oprocentowany

Jeszcze przed podpisaniem umowy pracownik, który zajmuje się naszym wnioskiem przedstawi nam wszystkie dodatkowe koszty wynikające z wzięcia kredytu. Jeżeli zgodzimy się na proponowany koszt udzielenia kredytu gotówkowego nie zostanie już nic innego niż podpisanie wielu stron umowy między bankiem a pożyczkobiorcą. W momencie, kiedy wszystko zostanie już poprawnie zweryfikowane i strony dojdą do porozumienia to bank przelewa nam pieniążki na nasze konto. Błyskawicznie, w jednej chwili. Każdy duży bank oferuje kredyt gotówkowy.

W każdym banku jest inne oprocentowanie, różnice nie są duże niemniej są. Kredyt gotówkowy będziemy spłacać lata dlatego przed wzięciem takowego zdecydowanie warto poświęcić nawet dłuższy okres na pełną weryfikację oferty rynkowej. Duże, bezpieczne kredyty udzielają banki, ale jeżeli ktoś potrzebuje odrobinę mniejsze wsparcie gotówkowe to może skorzystać z pożyczki w firmach, których nie brakuje, oferujących szybkie gotówkowe pożyczki. Ostatnią możliwością są pożyczki między ludźmi. Kredyt jednak różni się od pożyczki tym, że daje nam wygodę w spłacie.

Chwilówkę musimy oddać prawie zawsze, wraz z odsetkami, po trzydziestu dniach od czasu jej otrzymania. Kredyt gotówkowy spłacamy przez parę lat. Regularnie co miesiąc raty, niewielkie raty. Warto udać się do banku i sprawdzić jakie oprocentowanie zostanie nam zaoferowane. Należy też pamiętać, że możemy spróbować wynegocjować odrobinę mniejsze oprocentowanie naszego kredytu.

Gwarancji, że bank na to pójdzie i nam delikatnie obniży nie ma ale warto spróbować, tym bardziej że dużych banków w Polsce jest wiele a to my koniec końców podejmujemy ostateczną decyzję w którym z banków chcemy złożyć podanie o kredyt gotówkowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here