Zalety zakupu mieszkania od dewelopera

0
1774

W trakcie poszukiwań własnego mieszkania, jedną z pierwszych kwestii, którą trzeba przemyśleć jest to, czy nieruchomość ma być z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Chociaż obydwa rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników, my postanowiliśmy się przyjrzeć korzyściom wynikającym z zakupu mieszkania od dewelopera.

Swoboda aranżacyjna

Kupując mieszkanie od dewelopera, zyskuje się możliwość samodzielnej aranżacji wnętrz. To Ty decydujesz, w jakim stylu chcesz mieć urządzone wszystkie pomieszczenia. Możesz dostosować przestrzeń do własnych potrzeb i gustu, a tym samym stworzyć dom, z którym będziesz się identyfikować. Dochodzi do tego świadomość, że całe otoczenie jest nowe, co dodatkowo pobudza wyobraźnię i skłania do eksperymentowania z dopasowywaniem mebli i dodatków do kolorów ścian i podłóg. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza u osób, które mają sprecyzowane preferencje i oczekiwania, co do wyglądu mieszkania i jego funkcjonalności.

Nowoczesne technologie

Współczesne rozwiązania budowlane sprawiają, że na pierwszym planie stawia się zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji budynku. Przekłada się to bezpośrednio na możliwość zaoszczędzenia na utrzymaniu nieruchomości, bez uszczerbku na jej estetyce. Nie bez znaczenia pozostaje także wykonana z duchem czasu infrastruktura dotycząca części wspólnych, np. wind i korytarzy. W mieszkaniu z drugiej ręki zdarzają się wady ukryte, które potencjalnie mogą generować wyższe koszty związane z remontem lub samym użytkowaniem mieszkania. Powstające inwestycje mieszkalne coraz częściej odpowiadają także na potrzeby środowiska, co widoczne jest w proekologicznych rozwiązaniach. Wyższe standardy są podyktowane także przepisami, które definiują rodzaje używanych materiałów do budowy oraz takimi aspektami jak miejsca postojowe dla niepełnosprawnych i drogi przeciwpożarowe.

Kwestie formalne

Nieruchomości zakupionej od dewelopera przysługuje rękojmia, co oznacza, że to inwestor odpowiada za usuwanie usterek na własny koszt przez 5 lat. Dodatkową zaletą jest to, że w przeciwieństwie do mieszkań z rynku wtórnego, te zakupione od dewelopera nie podlegają podatkowi od czynności cywilnoprawnych. Co to oznacza w praktyce? Oszczędność dla kupującego w kwocie 2% wartości nieruchomości.

Lokalizacja i zagospodarowanie osiedla

Nowe inwestycje powstają zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach, dlatego każdy może znaleźć miejsce idealnie pasujące do jego potrzeb. Zanim podejmie się decyzję o zakupie wybranego mieszkania, zawsze należy się upewnić, czy w planie zagospodarowania przestrzennego nie ma powstania w pobliżu osiedla obiektów utrudniającym życie codzienne mieszkańcom, np. drogi ekspresowej. Trzeba także prześledzić połączenie komunikacyjne oraz to, jak szybko będzie się przemieszczało do pracy czy szkoły. Deweloperzy w obrębie budowanego przez siebie osiedla tworzą także takie udogodnienia jak: place zabaw, tereny zielone, alejki, miejsca postojowe. Na nowych osiedlach deweloperzy często uwzględniają także lokale handlowo-usługowe, takie jak sklepy, apteki, żłobki, pocztę czy przychodnię, co również ma przełożenie na wygodę i satysfakcję mieszkańców.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://www.mieszkania.inter-bud.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here