W dzisiejszym świecie jesteśmy zewsząd otaczani przedmiotami i usługami, których bardzo potrzebujemy. Telewizor, samochód, pralka, kino domowe czy komputer – nie jeden raz myślimy o zakupie czegoś nowego. Nie zawsze stać nas na wszystko od razu. Większości z nas, szczególnie w młodym wieku, zdarzają się sytuacje kiedy brakuje nam na coś pieniędzy. Wiemy, że mamy odpowiedni dochód i, że koniec końców, za rok czy dwa uzbieralibyśmy taką kwotę, ale niekoniecznie chcemy czekać tak długi okres czasu. Często to, co chcemy kupić, jest niezbędne do naszej pracy, np. samochód, telefon komórkowy lub komputer osobisty. W takich sytuacjach mamy trzy możliwości.

Pierwszą, najbardziej oczywistą, jest niekupienie danej rzeczy. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość. Jeżeli przykładowo zepsuje się nasz komputer, a pracujemy zdalnie w domu, to kupno nowego komputera lub naprawa starego może być dla nasz często sprawą życia i śmierci. Nie możemy sobie wtedy pozwolić na nie kupienie nowego sprzętu. Rozwiązaniem pośrednim jest znalezienie rzeczy, której potrzebujemy, w niższej cenie.

Drugą możliwością jest uzbieranie potrzebnej kwoty. Jeżeli to coś niedrogiego to problem jest nieduży bo jesteśmy w stanie przy niedużym obciążeniu finansowym uzbierać potrzebną kwotę w kilka miesięcy. Gorzej jednak gdy chodzi np. o zakup nowego samochodu. Uzbieranie kilkunastu czy często nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych może przeciętnemu Kowalskiemu zająć wiele długich lat, które musiałby spędzić bez własnego samochodu.

Trzecia możliwość jest najszybsza i często najłatwiejsza. Chodzi tu oczywiście o szybki kredyt gotówkowy, dzięki któremu moglibyśmy w stanie zakupić potrzebną przez nas rzecz od razu, a kredyt na nią spłacić w późniejszym terminie rozłożonym na wiele rat.

Szybki kredyt gotówkowy wbrew pozorom nie jest ciężkim tematem, a tym bardziej czarną magią. Należy mieć jedynie na uwadze, że ma pewne cechy, które powinno się znać przed rozpoczęciem ubiegania się o niego.

Szybki kredyt gotówkowy jest, jak sama nazwa wskazuje, z natury szybki i błyskawiczny

logowanie do banku

Banki przy wydawaniu decyzji w sprawie wniosków o szybki kredyt gotówkowy posługują się specjalnymi, zaawansowanymi platformami elektronicznymi, które automatycznie sprawdzają wnioski. Dzięki temu wniosek o kredyt może być przyznany nawet w ciągu kilku minut, co jest rzeczą niemożliwą w przypadku tradycyjnych wniosków o kredyt w których na odpowiedź przyjdzie nam czekać często wiele dni, zanim wniosek zostanie sprawdzony przez kompetentną osobę z banku.

Szybki kredyt gotówkowy to rozwiązanie w pełni elektroniczne, które opiera się o rozwiązania internetowe. Wniosek dla takiego kredytu składa się przez odpowiednią stronę internetową i nie trzeba zamieszczać w nim żadnych dodatkowych dokumentów. Jedyne co w takim wniosku należy podać, to dane z dowodu osobistego oraz dane o zatrudnieniu i dochodach. Dane o zatrudnieniu i dochodach można przesłać składając oświadczenie o zatrudnieniu, lub wysyłając do systemu bankowego skan z wyciągu z rachunku z widocznym wpływem uposażenia bądź zaświadczenia o zarobkach.

Szybki kredyt gotówkowy jest też tańszy niż tradycyjny kredyt gotówkowy zaciągany w banku. Wszystko to dzięki zautomatyzowanej i elektronicznej obsłudze, która jest znacznie tańsza niż zatrudnianie żywej osoby i obniża koszty całej procedury.

Należy jednak pamiętać, że szybki kredyt gotówkowy nie jest tym samym co chwilówka, którą prawie każdy może dostać. Większość ekspertów odradza brania pozabankowych chwilówek, ponieważ są one konkurencyjne w stosunku do szybkich kredytów gotówkowych jedynie jeśli chodzi o szybkość uzyskania kredytu. Mają natomiast bardzo niekorzystne oprocentowanie i często mogą spowodować bardzo poważne kłopoty finansowe.

szybki kredyt gotówkowy

Nie każdy może się ubiegać o szybki kredyt gotówkowy

Aby nasz wniosek został zaakceptowany musimy posiadać odpowiednio wysoki dochód, który jest wolny od zajęć komorniczych, musimy też posiadać wiarygodność finansową i odpowiednią zdolność kredytową. Osoby, które są wpisane do któregoś z istniejących i funkcjonujących rejestrów dłużników niestety nie będą mogły ubiegać się o szybki kredyt gotówkowy.

Nasze szanse na uzyskanie kredytu możemy zwiększyć na kilka prostych sposobów. Jest to dość łatwe, ponieważ wystarczy tak naprawdę żebyśmy dbali o to żeby nasze wynagrodzenie było przelewane bezpośrednio na nasz rachunek bankowy. Musimy również pamiętać o tym żebyśmy z tego samego konta bankowego opłacali nasze opłaty. Aktywne korzystanie z karty kredytowej również pomaga.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here