Wiele obiektów użyteczności publicznej: handlowych, usługowych, kulturalnych, czy dużych przedsiębiorstw, dysponuje ogromną ilością kluczy do wszystkich pomieszczeń i skrytek. Niejednokrotnie są to również klucze do samochodów służbowych. Z pewnością wszystkie one powinny być zabezpieczone przed dostaniem się w niepowołane ręce. Służą do tego specjalne sejfy i depozytory na klucze, które pozwolą też na zachowanie porządku i dobrej organizacji codziennego dysponowania kluczami. Wiele z nich wyposażonych jest w elektroniczne systemy zarządzania, tworzące szczegółowe raporty z wydawania, czasu używania i przyjmowania kluczy.

Integracja z lokalną siecią

Depozytory na klucze podłączone są do lokalnej sieci Ethernet. Każdy z kluczy umieszczony jest w specjalnym miejscu, które jest zablokowane. Tylko osoba upoważniona może odblokować czujnik przy pomocy specjalnej karty lub PIN-u, w przeciwnym razie załączy się alarm antywłamaniowy. Dodatkową zaletą jest możliwość przypisania tylko wybranych kluczy do danego pracownika tak, aby nie mógł on pobrać każdego z nich. Jest to szczególnie ważne w firmach i instytucjach, w których pracuje duża ilość osób. Zachodzi bowiem wtedy konieczność doskonałej organizacji dostępu zatrudnionych do wybranych pomieszczeń, czy skrytek. System, w jaki wyposażone są depozytory na klucze, umożliwia też dostęp do historii pobierania i deponowania kluczy. W każdej chwili można więc sprawdzić kto korzystał, z jakiego klucza, włącznie z dokładną datą i godziną pobrania i zwrócenia klucza. W ten sposób obieg kluczy jest pod ścisłym nadzorem, a system w ramach tworzenia raportów, może nawet wysyłać powiadomienia SMS.

Błędy i celowe działania ludzkie

Kolejną zaletą elektronicznych depozytorów na klucze jest brak konieczności zatrudniania portiera, który zajmuje się ich wydawaniem. Eliminuje to ryzyko celowego udostępnienia przez niego klucza osobie trzeciej, bez rejestrowania jej danych w raporcie. Znacznie mniej prawdopodobne staje się też popełnienie nieumyślnego błędu przez pracownika. Ponadto maleją koszty związane z zatrudnieniem portiera.

Dodatkowe wyposażenie i funkcje

Depozytory na klucze mogą służyć do przechowywania nie tylko kluczy, ale również wszelkiego rodzaju kart dostępu do biur, samochodów i skrytek. Coraz częściej bowiem taki właśnie system wprowadzany jest w firmach. Elektroniczne sejfy na klucze można wyposażyć w dodatkowe elementy takie, jak: ładowarka USB, wewnętrzne skrytki, waga, alkomat (przydatny w momencie pobierania kluczy do samochodu), a nawet system rozpoznawania twarzy, czy linii papilarnych. Szczególnie wysoki poziom bezpieczeństwa daje depozytor zabudowany w specjalnym sejfie, do którego dostęp mają jedynie wybrani pracownicy w określonych godzinach.

Możliwości, jakie dają depozytory na klucze jest jak widać bardzo wiele. Tego typu rozwiązanie to inwestycja, która znacznie podnosi bezpieczeństwo danych, dóbr i pracowników w firmie. Z pewnością elektroniczne szafy na klucze mogą zapobiec bardzo wielu nadużyciom i związanym z tym ogromnym kosztom, jakie trzeba będzie w związku z nimi ponieść. Różnego rodzaju sejfy i depozytory na klucze oferuje HARTMANN TRESORE, specjalista z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie zabezpieczeń branżowych. Z pewnością każdy będzie mógł dobrać najodpowiedniejszy depozytor dla swojego biznesu. Szczegóły znajdują się pod tym linkiem: https://www.hartmann-tresore.pl/sejfy/sejf-na-klucze/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here