Pośpiech, stres, śmieciowe jedzenie…Wszystko to niekorzystnie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne. Zdrowe odżywianie w pracy nie jest proste, szczególnie jeśli brakuje czasu na przygotowanie odpowiednio zbilansowanego posiłku. Badania wyraźnie wskazują, że jemy za dużo fast foodów, spożywamy zbyt dużo cukru i słodzonych napojów. Jedzenie w pośpiechu i natłok pracy nie ułatwia zadania. Dlatego warto w takim przypadku zdecydować się na pomoc z zewnątrz – catering dietetyczny.

Dieta pudełkowa – co to jest?

Dieta pudełkowa to zestaw zbilansowanych posiłków dostosowany do potrzeb organizmu. Jeśli cierpimy na jakąś chorobę, która wymaga dostosowania menu, należy wziąć to pod uwagę przy komponowaniu posiłku. Dobrze w takim wypadku skonsultować wybór z doświadczonym dietetykiem. Catering dietetyczny polega na dowożeniu do domu przez wybranego dostawcę posiłków przeznaczonych na cały dzień.

Rodzaje diet pudełkowych

Najczęściej wybierając dietę pudełkową kierujemy się szybką możliwością utraty zbędnych kilogramów. Czasem jednak o wyborze menu decydują inne wartości. Na rynku dostępnych jest mnóstwo specjalnych diet, dostosowanych do każdego. Najciekawsze propozycje:

  • dieta wegetariańska;
  • dieta wegańska;
  • dieta bezglutenowa;
  • dieta bezlaktozowa;
  • dieta paleo;
  • dieta sport;
  • dieta junior;
  • dieta dla mamy;
  • dieta oczyszczająca;

Na co zwrócić uwagę wybierając dietę pudełkową?

Wybierając odpowiednią dietę należy kierować się głownie celem, który stawiamy sobie do osiągnięcia. Utrata kilogramów, budowanie masy mięśniowej, czy względy zdrowotne. Dieta powinna być maksymalnie dostosowana i spersonalizowana. Musi uwzględniać wiek, wzrost, masę ciała, cel, aktywność fizyczną. Nie bez znaczenia jest również smak. Menu musi po prostu smakować. Należy w związku z tym poinformować dostawcę o produktach, których ma unikać przy komponowaniu posiłków. Konieczne należy uwzględnić ewentualne alergie, w takim wypadku firmy zapewniają konsultacje z dietetykiem. Jeśli jednak nic nam nie dolega, warto zwrócić uwagę na dobór i różnorodność produktów. Decydując się na wybór firmy cateringowej warto wziąć pod uwagą opinie zadowolonych klientów lub skorzystać z usług dostawcy sprawdzonego przez rodzinę, znajomych…Należy również samemu kontrolować informacje zawarte na opakowaniu i sprawdzać zawartość pudełka.

Dieta pudełkowa to świetna opcja dla osób zapracowanych. Gotowe posiłki, przygotowane pod konkretne wymagania to doskonała opcja, która pozwoli osiągnąć wyznaczony cel. Ciągły natłok zajęć nie sprzyja zdrowemu odżywianiu, a dieta pudełkowa spełnia wymogi zdrowego odżywiania, zapewniając jednocześnie wszystko to, co niezbędne dla naszego organizmu. Wybierając catering dietetyczny zapewniamy sobie nowe wrażenia smakowe i zróżnicowane menu. Codzienność nabiera innego smaku, jednocześnie oszczędzając nasz czas na robienie zakupów i przygotowywanie posiłków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here