W dzisiejszych czasach w Polsce coraz więcej osób chętniej korzysta z przeróżnych kredytów i pożyczek. Poza popularnymi chwilówkami dużą popularnością i zainteresowaniem cieszą się także pożyczki udzielane przez normalny bank.

Banki wprowadziły do swojej oferty przeróżne atrakcyjne pożyczki

Zapewne wpływ na rozwój bankowych pożyczek miały konkurencyjne parabanki. Pożyczka w banku jest jednak bardziej korzystna dla klienta z kilku względów. Jednym jest wysokość takiej kwoty pożyczki. Prawdopodobnie będzie większa aniżeli kwota oferowana przez parabank. Dodatkowo pożyczkę w banku masz rozłożoną na korzystne raty, które czasami możesz przenieść o kolejny miesiąc bez żadnych konsekwencji. Pożyczka w banku ma także o wiele mniejszą rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO) aniżeli konkurencyjne firmy.

Masz także pewność, że bank, z którego pożyczasz pieniądze działa stabilnie oraz nie upadnie, a także nie będzie miał problemów jak niektóre parabanki.
Jednakże pożyczka w banku nie jest dostępna dla każdego. Większość banków nie bierze pod uwagę przepływu gotówki przez Twoje konto w banku, tylko Twoją stabilność finansową i zdolność kredytową opiera na Twojej umowie o pracę. Jeżeli masz stałą umowę o pracę, to możesz być o wiele bardziej pewny, że otrzymasz taką pożyczkę aniżeli osoba, która zarabia więcej od Ciebie, ale pracuje, np. na umowę zlecenie albo o dzieło.

Pamiętaj także, że przyznanie pożyczki może ułatwić Ci fakt, że kiedyś wziąłeś coś na raty i spłacałeś te raty w terminie. Coś takiego wpływa na Twoją zdolność kredytową, a zarazem pożyczkową. Pamiętaj także, że pożyczka w banku będzie Ci przyznana po wypełnieniu kilku niezbędnych formularzy. W takim formularzu będziesz musiał podać swoje dane oraz niezbędne informacje. Oczywiście poza danymi takimi jak imię i nazwisko, adres zameldowania i zamieszkania, pesel, nip będziesz musiał podać także informacje na temat swojego zatrudnienia, a także innych dochodów oraz zobowiązań kredytowych i ratalnych.

pożyczka w banku

Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach pożyczka w banku może być Ci przyznana internetowo oraz w placówce, oddziale danego banku. Pożyczkę w banku może otrzymać także osoba, które do tej pory nie miała konta w danym banku. Jednak musisz wiedzieć, że najbardziej korzystne oferty będzie miał dla Ciebie bank, w którym od lat masz rachunek bankowy. Oczywiście dużym plusem będą informacje o wcześniejszych spłaconych kredytach i pożyczkach w danym banku.

Wszystko, to wpływa na lepszą ofertę pożyczki.

Powinieneś wiedzieć, że jeżeli masz już jedną albo kilka pożyczek w banku albo różnych bankach, to możesz je skonsolidować. Konsolidacja, to nic innego jak połączenie kilku pożyczek w jedną przy jednoczesnym wyrównaniu warunków spłaty w jedną stopę procentową oraz jeden termin spłaty rat. Pożyczka w banku, która została skonsolidowana z kilku pożyczek jest korzystna dla klienta i wpływa na jej ratę oraz ubezpieczenie pożyczek.

Zastanawiając się jaka pożyczka w banku jest dla Ciebie najbardziej korzystna i odpowiednia powinieneś odwiedzić oddziały różnych banków. W każdym odwiedzonym przez siebie banku powinieneś otrzymać informację czy dany bank może zaoferować Ci jakąś pożyczkę. Następnie zostaniesz poinformowany w jakieś kwocie możesz otrzymać pożyczkę, a także jakie będzie jej oprocentowanie oraz inne aspekty.

Jeżeli nie wiesz jaka pożyczka w banku byłaby dla Ciebie korzystna, to możesz poszukać informacji w internecie. Na wielu stronach internetowych i blogach znajdziesz porady ekonomistów i bankowców dotyczące kredytów oraz pożyczek. Warto także zajrzeć na różne fora internetowe oraz grupy na facebooku, aby zapoznać się z opiniami klientów banków. Możesz także skorzystać ze specjalnych porównywarek kredytów oraz pożyczek, które znajdziesz w internecie. Na pewno dzięki tym wszystkim miejscom będzie Ci łatwiej podjąć decyzję z jakiego banku wziąć kredyt albo pożyczkę.

bankowiec

Interesując się jaka pożyczka w banku przysługiwałaby Tobie możesz skorzystać z usług firm, które zajmują się pomocą w zdobywaniu kredytów oraz pożyczek. W Polsce działa bardzo dużo tego typu firm i osób, które pomagają uzyskać kredyt i inne finansowania.

Zastanawiając się czy pożyczka w banku jest odpowiednia dla Ciebie warto przeczytać jakieś artykułu na ten temat. Takie artykuły znajdziesz w wielu czasopismach. Najlepiej czytać gazety dotyczące ekonomii oraz bankowości.
Skoro już wiesz na czym polega pożyczka w banku, a także jakie warunki musisz spełnić, aby otrzymać taką pożyczkę, to możesz się teraz zastanowić czy warto brać taką pożyczkę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here