Posiadając działalność gospodarczą, której głównym działaniem jest wysyłanie towaru klientom wymaga jak najlepszych rozwiązań, które przyśpieszą cały proces nadawania przesyłki. Zbyt długie oczekiwanie klienta na paczkę może skończyć się negatywną oceną firmy, co przełoży się na spadek sprzedaży i w efekcie straty. Należy zatem zadbać o to, by czas od nadania do dostarczenia przesyłki był jak najkrótszy.

Pakowanie ma znaczenie

Kluczowe zmiany powinny zacząć się na poziomie usprawnienia funkcjonowania działalności. O jakich zmianach mowa? Pierwszą z nich jest usprawnienie procesu pakowania towaru. Na koniec jednego dnia pracy warto przygotować opakowania na dzień kolejny. Pomocne będzie także rozdzielenie zadań, jeśli firma zatrudnia więcej osób. Odpowiednie akcesoria, takie jak folia bąbelkowa, czarny stretch, kartony, taśma klejąca i nożyczki to absolutne minimum. Należy pamiętać, że kurier ma prawo nie przyjąć źle zapakowanej paczki. Sytuacje takie zdarzają się zazwyczaj wtedy, gdy do czynienia mamy z większymi rozmiarami, które wymagają dokładnego, zwartego zapakowania.

Rodzaj przesyłki

Na wstępie należy znaleźć firmę przewozową. Oprócz szybkiego czasu dostawy warto również zatroszczyć się o finanse firmy i wybrać usługi tej, która oferuje dobrą cenę w stosunku do jakości. Sendit ułatwia zadanie, ponieważ oferuje szybką i łatwą w obsłudze porównywarkę ofert firm kurierskich. Kolejnym krokiem jest zdecydowanie, jaka przesyłka kurierska będzie najlepszym rozwiązaniem, a więc równie tanim, co szybkim. Najlepiej oceniane w przypadku prowadzenia firmy, na przykład sklepu internetowego, jest opcja door to door. Przy dużej ilości paczek wysyłanych każdego dnia, odbiór ich spod adresu firmy jest ogromnym udogodnieniem.

Wypełnianie listu przewozowego 

Choć uzupełnianie danych jest czasochłonne, to należy skupić się na tym zadaniu, by uniknąć popełnienia błędu. Rozwiązaniem tego problemu jest możliwość skorzystania z hurtowego ładowania danych z pliku, które polega na imporcie danych na konto posiadane w serwisie Sendit. Ta funkcjonalność przyśpiesza proces nadawania paczki.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here