Trudno jednoznacznie osądzić, kim tak naprawdę jest dojrzały człowiek. Osoba, która staje przed wyzwaniem jakim jest egzamin dojrzałości to nie tylko uczeń, który posiadł pewną wiedzę i opanował trudne zagadnienia. To przede wszystkim człowiek odpowiedzialnie stanowiący o swoim życiu i właściwie potrafiący nim kierować.

Czy maturzysta to już dojrzały człowiek?

Niezbyt udanym pomysłem jest stosowanie cenzury etapów edukacji, by mówić o czyjejś dorosłości. Jednak matura to zawsze wyzwanie wiążące się ze świadomą i bardzo ważną życiową decyzją. Człowiek młody czy osoba w bardziej zaawansowanym wieku podejmuje trud nauki ogromnej ilości materiału. Robi to zawsze z myślą o swojej lepszej przyszłości. Tylko osoba odpowiedzialna potrafi dokonać tak słusznych wyborów i zainwestować swój czas w edukację. Co powinna ona zrobić, aby rzetelnie przygotować się do tego wielkiego sprawdzianu? Opanować skrupulatnie wiedzę jaką prezentują przeznaczone do nauki na egzamin dojrzałości podręczniki.

Co musi reprezentować sobą dojrzała osoba?

Nie tylko decyzja o tym, aby zdać egzamin maturalny, czyni z nas osoby w pełni dorosłe. Świadczy o tym przede wszystkim sposób w jaki będziemy starali się go zdać. Sekret dojrzałości tkwi w tym, by zadania których się podejmujemy wykonywać maksymalnie dobrze wykorzystując wszystkie swoje możliwości. Nauka na egzamin dojrzałości może być potraktowana po macoszemu, jednak rozsądny człowiek rozumie prestiż i znacznie tego egzaminu. Dlatego sumiennie uczy się dużo wcześniej, jest skłonny do wyrzeczeń, poświecenia masy swojego czasu. Skrupulatnie planuje przebieg nauki tak, aby godziny spędzone na przygotowaniach nie poszły na marne.

Czym tak naprawdę jest świadectwo dojrzałości?

Dowodem na to, że jesteśmy dojrzałymi ludźmi jest sam sposób w jaki przebywamy drogę, która prowadzi nas na egzamin dojrzałości. Zaangażowanie, ambicje oraz uszanowanie czasu nauczycieli, którzy w pocie czoła starli się przekazywać wiedzę, charakteryzują mądrego człowieka. Jest to tak samo istotne jak sam wynik egzaminu maturalnego.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here