Zakupienie własnego mieszkania to poważna decyzja. Gdy jednak poważnie myślisz o kupnie własnego „M”, na transakcję warto zdecydować się pod koniec roku. Dlaczego?

W sprzedaży znajduje się obecnie wiele mieszkań dostępnych zarówno od deweloperów, jak również na rynku wtórnym. Znalezienie właściwego lokum nie jest więc takie trudne. Trzeba się jednak spieszyć, zwłaszcza wtedy, gdy zbliża się koniec roku. To właśnie wtedy najwięcej osób decyduje się na zakupienie nieruchomości.

Deweloperzy oferują zniżki

Gdy zaczyna się czwarty kwartał, coraz więcej deweloperów kusi swoich klientów niskimi cenami – obniżki pod koniec roku pozwalają firmom deweloperskim na podbicie swoich wyników finansowych. Przykładowo, deweloper w Warszawie może zaproponować swoim klientom upusty wynoszące nawet około 100-200 złotych na metrze kwadratowym. Warto więc poczekać do końca roku, jeśli nie spieszymy się z decyzją – zakupienie własnego „M” będzie kosztowało nas wtedy mniej niż w pozostałych kwartałach.

Niektórzy deweloperzy oferują swoim klientom także obniżki w postaci darmowego miejsca postojowego, bezpłatne ogródki lub niższe ceny pakietów wykończeniowych „pod klucz”. To także szansa na duże oszczędności.

Łatwiej o kredyty hipoteczne

Warto także wskazać, że koniec roku to dobry czas na zakupienie mieszkania dla osób, które chcą w tym celu zaciągnąć kredyt hipoteczny.

Zgodnie z danymi udostępnionymi przez NBP, marże dla kredytów mieszkaniowych, które podpisywane są pod koniec roku, są tańsze niż w pozostałych miesiącach. Wobec tego kredyt może nas wtedy kosztować mniej, co także przekłada się na mniejsze koszty związane z zakupem nieruchomości – zaoszczędzone pieniądzem można wtedy wydać na wykończenie wymarzonego lokum.

Sprawdź dostępne oferty już teraz!

Zatem zakupienie własnego „M” pod koniec orku to bardzo dobry wybór dla tych, którzy chcą oszczędzać. Dzięki niższym marżom za kredyty bankowe, a także upustom oferowanym przez deweloperów można stać się właścicielem własnego mieszkania w jeszcze niższej cenie niż zwykle.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here